pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 października 2008
  • wyświetleń: 1007

Dofinansowanie promocji i integracji

Zakończyła się ocena wniosków Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

pieniądze, kasa, dofinansowanie, dotacja, wypłata
fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Powiat Pszczyński, będący członkiem Stowarzyszenia Euroregion Beskidy, złożył dwa wnioski: „Powiat Pszczyński w Euroregionie Beskidy – działania promocyjne na pograniczu polsko-czeskim” oraz „Integracja na pograniczu – historia i sport ścieżką do wzajemnego poznania” i oba otrzymały dofinansowanie na realizację.

Przedmiotem pierwszego projektu będzie wydanie filmu multimedialnego oraz folderu, które przedstawiać będą historię, kulturę oraz walory turystyczne Powiatu Pszczyńskiego. W publikacjach pokazane zostanie również życie i działalność placówek oświatowych Powiatu Pszczyńskiego oraz ich zagraniczna współpraca z partnerami biorącymi udział w wymianach międzynarodowych realizowanych na terenie powiatu (m.in. ze szkołami z Czech, Niemiec, Włoch, Holandii).

Drugi projekt zakłada pięciodniową wizytę młodzieży z Czech w Powiecie Pszczyńskim, w trakcie której odbywać się będą wspólne rozgrywki sportowe uczniów szkół z Czech oraz szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Pszczyńskiego. Uczestnicy będą również zwiedzać miejsca charakterystyczne dla odwiedzanego regionu, co sprzyjać będzie integracji w wymiarze pozasportowym.

Będzie to m.in. zwiedzanie Zamku Pszczyńskiego, Rynku ze Starówką, Skansenu „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”, Muzeum Prasy Śląskiej, a także obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Brzezince. Celem tego projektu będzie przede wszystkim integracja młodzieży polskiej i czeskiej. Wzajemne poznanie się młodzieży, a także poznanie kultury, historii i podstaw języka partnera spowoduje przełamanie barier i złamanie dotychczasowych stereotypów w mysleniu młodzieży o swoich zagranicznych rówieśnikach.

Realizacja pierwszego projektu juz sie rozpoczeła , natomiast drugi realizowany bedzie wiosną przyszłego roku.

Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.