pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 października 2008
  • wyświetleń: 3408

Śmieciowe korekty w regulaminie

Zostały wprowadzone zmiany w regulaminie utrzymania czystości w gminie Pszczyna. Jak słyszymy w wydziale gospodarki komunalnej, to tylko jednak doprecyzowanie tego, co już tam figurowało.

Uchwała o zmianach została przyjęta na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej w Pszczynie. Jedna ze zmian dotyczy zapisu o tym, że w razie zwiększenia ilości odpadów, można zapewnić sobie dodatkowy pojemnik i wywóz, za dodatkową opłatą. Jak informuje Renata Tulaja, inspektor w wydziale gospodarki komunalnej UM, w regulaminie wcześniej był zapis o "worku", który można otrzymać, teraz dodało się "pojemnik".

A zapis dotyczy tego, że jeśli ktoś produkuje więcej śmieci i zawrze dodatkową umowę, dostanie dodatkowy pojemnik. Firma policzy jaki to koszt. Dodatkowy odbiór można uzgodnić z Urzedem (trzeba wypełnić stosowny wniosek). Jak mówi R.Tulaja, za wywóz 120-litrowego pojemnika zapłaci się 11,2 zł. Gdyby potrzebę dodatkowego kontenera stwierdziła spółdzielnia mieszkaniowa lub zarząd wspólnoty, i te za ten dodatek będą musiały pokryć koszty.

Poza tym "skorygowano" wielkość pojemników, które zostały dostarczone na teren nieruchomości (w uchwale przed zmianą było: 110-litrowy pojemnik dla 4 osób, po korekcie jest 120-litrowy dla 5). Jak zapewnia inspektor, to tylko zwykła korekta zapisu w regulaminie, który był przygotowywany zanim rozstrzygnięto przetarg i wygrała firma Remondis. Okazało się, że dysponuje ona 120-litrowymi pojemnikami, nie 110-litrowymi i takie wprowadzono. Obecnie więc ten stan rzeczy trzeba było w regulaminie ująć.

Jeszcze jeden dopisek do regulaminu dotyczy tego, że firma Remondis uruchomiła punkt zbiórki baterii na terenie stacji przeładunkowej przy ul.Cieszyńskiej 35.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.