pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 października 2008
  • wyświetleń: 7055

Flirt na pszczyńskich torach

We wtorek na Dworcu Głównym w Katowicach, oficjalnie przekazano samorządowi województwa śląskiego nowe pociągi typu FLIRT. Dziś o 12.10 wyruszyły na trasy regionu, obsługiwane przez PKP Przewozy Regionalne. Nowy pociąg pojawi się również w Pszczynie.

Flirt na pszczyńskich torach
fot.pkp.pl


Przekazano dwa pierwsze z czterech nowoczesnych pociągów FLIRT wyprodukowanych w polskim zakładzie firmy Stadler Bussnang ze Szwajcarii. Zostały one zakupione przez samorząd województwa śląskiego na potrzeby regionalnych przewozów pasażerskich. Na zakup czterech pojazdów Zarząd Województwa przeznaczył 88 mln złotych.

Zamówione pociągi pomalowano w barwy regionu (żółty i błękitny), umieszczono na nich też herb województwa śląskiego. Obecne próbne kursy odbywać się będą na różnych trasach m.in. Katowice – Zwardoń, pojadą też do Rybnika. Pociągi obsłużą także połączenia Częstochowy z Gliwicami i Bielskiem-Białą. Przetestowane zostaną we wszystkich subregionach województwa.

Docelowo obsługiwać będą połączenie Tychy – Katowice. Do połowy października Stadler dostarczy zostaną kolejne dwa składy. FLIRT mierzy 74 m długości i posiada 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Jest wygodny i energooszczędny. Rozwija prędkość 120 km na godzinę, a po modernizacji torów może wynosić do 160 km/h.

new / pless.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.