pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 października 2008
  • wyświetleń: 65474

Ogromny pożar w Pszczynie

Ogromny pożar wybuchł w Pszczynie we wtorek 28 stycznia około godziny 15.20. Nad miastem unosił się gęsty ciemny dym.

Ogromny pożar w Pszczynie
Czarne kłęby dymu nad Pszczyną.
fot. Tomasz Kuliga


Na powierzchni ponad 2000 metrów płonęły hale magazynowe z materiałami styropianowymi i kasetonami przy ulicy Cieszyńskiej w Pszczynie (teren VTM Holding), nieopodal stacji benzynowej Bliska. Na miejscu było kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, około stu strażaków.Sytuacja została szybko opanowana, choć wygaszanie pożaru trwało do rana w środę. Co najważniejsze nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dwie osoby, pracownik oraz strażnik miejski, znalazły się w szpitalu z podejrzeniem zatrucia dymem. Straty oszacowano wstępnie na około milion złotych.

Ogromny pożar w Pszczynie · fot. Agnieszka, Kuba, Piotr, Agata, trebor1989, Paweł, sruba, Tomasz Kuliga, Mariollka, Zbyszek, pless.pl


To drugi pożar dużej hali w tym rejonie w ostatnich miesiącach. W styczniu nocny pożar na ulicy Cieszyńskiej spowodował straty o wartości około 320 tysięcy złotych, na szczęście nie było ofiar.

new / pless.pl

Filmy z wtorkowego pożaru pojawiły się również na serwisie youtube.com:Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.