pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 5461

Turystyczny hit lata w Pszczynie

Hitem tegorocznego lata było niewątpliwie otwarcie zagrody pokazowej żubrów w dzikiej części parku pszczyńskiego. Nowa atrakcja turystyczna pociągnęła początkowo za sobą spadek zainteresowania zagrodą żubrów w Jankowicach. W sierpniu sytuacja zaczęła jednak wracać do normy.

Turystyczny hit lata w Pszczynie


- W tym miesiącu odwiedza nas tygodniowo około 700 osób, mniej więcej tyle samo, ile w analogicznym czasie zeszłego roku - mówi Zbigniew Ryś, zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Kobiór.

Lato nie jest jednak okresem największego zainteresowania jankowicką zagrodą żubrów. Jak zauważyło nadleśnictwo, szczególnym powodzeniem cieszy się ona w kwietniu i maju, gdy przyroda budzi się do życia.

Pokazową zagrodę żubrów w Pszczynie w ciągu niespełna trzech miesięcy odwiedziło około 40 tys. osób. Najbardziej oblegana jest przede wszystkim w niedziele, kiedy sprzedaje się po 2.000 biletów. Większym zainteresowaniem cieszy się tylko zamek, kiedy niedzielna liczba zwiedzających sięga prawie 2.400, a 15 sierpnia wyniosła 2.627.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.