pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 marca 2008
  • wyświetleń: 2908

Powstanie kompleks boisk w Woli

W tym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy 180 mln zł na dofinansowanie budowy ponad 500 boisk w gminach, z czego 40 powstanie w województwie śląskim, w tym 2 w powiecie pszczyńskim. Gmina Miedźna znalazła się na 394 pozycji wśród gmin wytypowanych do tego programu. Kompleks boisk powstanie do końca 2008 r. w Woli, przy ul. Pszczyńskiej, tuż przed basenem.

Powstanie kompleks boisk w Woli
fot. wolanie.info


Wstępny koszt budowy kompleksu wynosi około 1 mln zł. Zadanie dofinansowywane będzie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w wysokości do 333 tys. zł. (nie więcej niż 33 % wartości kosztorysowej). Pozostałe koszty pokryją Urzędy Marszałkowskie (w 1/3) i jednostki samorządu terytorialnego (również w 1/3) uczestniczące w programie.

W ramach projektu powstaną kompleksy dwóch boisk – boisko piłkarskie (o wymiarach 30 x 62 m, ogrodzone do wysokości 4 m wraz z piłkochwytami o wysokości 5 m) oraz boisko wielofunkcyjne (o wymiarach 18 x 32 m ogrodzone do wysokości 4 m). Na tym terenie powstanie także budynek sanitarno-szatniowy.

Boiska zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy. Ministerstwo sportu ściśle określiło również nawierzchnię, która ma być pokryta trawą syntetyczną, rodzaj ogrodzenia, oświetlenie. Lokalizacja kompleksu powinna zapewniać bezpieczny i łatwy dojazd do obiektu. Na miejscu zapewniona będzie opieka trenera środowiskowego.

AS / wolanie.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.