pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 marca 2008
  • wyświetleń: 13775

Remondis zabierze nasze śmieci

Zamiar przejęcia przez gminę od mieszkańców usuwania odpadów z posesji rodził się długo i mozolnie. W końcu program wystartuje 1 maja.

Remondis, śmieci, odpady, wywóz,
fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Poprzednie władze Pszczyny przeprowadziły szeroką kampanię informacyjną, doszło z pozytywnym skutkiem do referendum śmieciowego 12 listopada 2006 roku pod hasłem "Tak dla czystej gminy Pszczyna". Cele kontynuować zaczęły obecne władze miasta. Rada Miejska uchwaliła "Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pszczyna", w drodze rzetargu wyłoniono głównego wykonawcę tych zadań.

Z dniem 1 maja 2008 r. nastąpi przejęcie przez Pszczynę obowiązków właścicieli nieruchomości w urządzenia służące do zbierania odpadów komunalnych stałych, utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym oraz pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych stałych.

Ma być lepiej niż dotychczas. Odpady z posesji będą wywożone dwa razy w miesiącu, ułatwiona zostanie segregacja. Śmieci nie powinny trafiać do przydrożnych rowów, zagajników, ale na przystosowane do tego wysypiska. Realizacji zadania podjęło się "Remondis" sp. z o.o. z Sosnowca.

- Jesteśmy profesjonalnie przygotowan do wywozu odpadów. Wprowadzamy najnowocześniejszą technikę, która dotąd w Pszczynie nie była stosowana przez żadne firmy. Dotyczy ona zwłaszcza pojazdów - mówi Marek Mrugalski, dyrektor Oddziału.
Remondis, śmieci, odpady, wywóz,
fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Można powiedzieć, że z wiosną wieje umiarkowanym optymizmem. Czy będzie schludnie i czysto w pszczyńskiej gminie? Czas pokaże. Wiele zależeć będzie od firmy wywożącej opady, ale też i w znacznej mierze od właścicieli posesji, nieruchomości.

Więcej czytaj w Pszczyńskim Przeglądzie Forum.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.