pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 marca 2008
  • wyświetleń: 2855

PAN w Goczałkowicach się sypie

Polska Akademia Nauk źle zarządza nieruchomościami, a uczelnie kształcą za mało młodych badaczy – wynika z najnowszych ustaleń inspektorów.

Sypiący się tynk, grzyb na ścianach, na zakurzonych biurkach stare chemikalia – tak wyglądało laboratorium Polskiej Akademii Nauk w Goczałkowicach-Zdroju na Śląsku, gdy weszli do niego inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli.

Nie lepiej prezentowały się inne nieruchomości PAN. Posesja Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska w Zabrzu nie miała części ogrodzenia, przed jednym z budynków leżała sterta śmieci. W Domu Pracy Twórczej w Szczyrzycu (Małopolska) inspektorzy zastali powybijane okna, w Jabłonnie pod Warszawą przy pałacu i dawnej oranżerii zobaczyli opuszczone współczesne szklarnie.

– To niesłychane, żeby taka instytucja doprowadziła nieruchomości do tak złego stanu – stwierdza Grzegorz Buczyński, dyrektor z NIK.Wczoraj NIK ogłosiła wyniki kontroli działalności PAN w latach 2003 – 2006. Negatywnie oceniła gospodarowanie majątkiem. Wytknęła, że Akademia nigdy nie dokonała wyceny gruntów, które posiada.

Michał Kleiber, prezes PAN, tłumaczy, że nieruchomość w Goczałkowicach już sprzedano, w Zabrzu i Szczyrzycu majątek zdewastowali najemcy.

Więcej czytaj w Rzeczpospolitej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.