pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2008
  • wyświetleń: 1063

''Spotkanie bliżej Unii'' w starostwie

W piątek 14 marca br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyło się spotkanie organizowane przez panią Alinę Michalak- prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego przy współpracy z panem Józefem Tetlą - Starostą Powiatu Pszczyńskiego oraz Zarządem Oddziału Nauczycielskiego.

''Spotkanie bliżej Unii'' w starostwie


Zaproszona Pani Genowefa Grabowska poseł na Sejm Europarlamentu wprowadziła zebranych w tematykę pozyskiwania funduszy unijnych. Najistotniejszym jest uproszczenie procedur tak by był sprawny system absorpcji środków unijnych, a także same procedury przygotowania projektów. Obszarami tematycznymi objęto: transport, ochronę zdrowia i środowiska, wymianę międzynarodową i kulturową – jako priorytety.

Prezydencje rządzące w UE zmieniają się co pół roku, a dany rok objęty jest tematem wiodącym. Rok 2008 został ogłoszony rokiem dialogu międzykulturowego „rokiem tolerancji”. Obecnie dominują projekty transgraniczne, na które UE szuka partnerów do realizacji poprzez tzw. miasta partnerskie, szkoły partnerskie i instytucje oświatowe. Dlatego zadaniem nr 1 jest przygotowanie projektów gotowych do realizacji, tak by sprostać terminom ze wskazaniem priorytetów.

Powinny to w zasadzie być małe projekty, konkretna potrzeba, pomysł na realizację (tzw. gotowce). Burmistrz Pszczyny Krystian Szostak omówił jak wykorzystuje Urząd Miasta tak pozyskane pieniądze.

Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.