pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 marca 2008
  • wyświetleń: 3319

Dobre wiadomości z Urzędu Pracy

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie przyszedł czas na podsumowania minionego roku. Z danych statystycznych przedstawionych przez urząd wynika, że są powody do zadowolenia - w powiecie pszczyńskim, podobnie jak na całym Śląsku, spada stopa bezrobocia. W ostatnich dniach grudnia wynosiła 6,2 proc. (miesiąc wcześniej, przed włączeniem do rejestru stażystów - tylko 5,9 proc.).

Pod koniec minionego roku w PUP były zarejestrowane 2.762 osoby. To dokładnie 999 mniej niż rok wcześniej. Obliczono, że przez dwanaście miesięcy zarejestrowało się w urzędzie 4.398 osób, a z ewidencji zostało wyłączonych aż 5.397.

Znacznie zwiększyła się liczba ofert pracy. Poszukiwani byli głównie kucharze i kelnerzy, spawacze i elektrycy, kosmetyczki i fryzjerzy, kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów. Znaczna część ofert pochodziła z zagranicy, jednak w dalszym ciągu nieznajomość języków obcych decydowała o tym, że zainteresowani podjęciem pracy poza granicami kraju musieli z planów zrezygnować.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.