pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2008
  • wyświetleń: 3763

19 złotych za cztery atrakcje

Wycieczkowicz, który zawita w czerwcu do Pszczyny, będzie mógł na jeden bilet wejść do zamku, skansenu, muzeum prasy i zagrody pokazowej żubrów, która zostanie otwarta najpóźniej w połowie tego miesiąca. Bilet będzie kosztował 19 złotych. Mniej niż gdyby kupować pojedyncze wejściówki do każdej z tych placówek.

- Mam taki wspólny bilet z Paryża i Brukseli i nie ukrywam, że trochę się na tych miastach wzorujemy. Po co wyważać otwarte drzwi, skoro ktoś już wcześniej to zrobił - mówi wiceburmistrz Dariusz Skrobol, sam zapalony turysta, a z urzędu zajmujący się między innymi promocją "śląskiej perły".

Jeśli projekt dojdzie do skutku, nasze miasto będzie prawdopodobnie pierwszym w Polsce, które taki bilet zaoferuje turystom. W mieście, które w ciągu roku odwiedza trzy razy więcej ludzi niż samo ma mieszkańców, trzeba myśleć o wygodzie gości. W końcu zostawiają tu swoje pieniądze nie tylko w przybytkach kultury, ale w restauracjach, hotelach czy pubach. Ich właścicielom też zaproponowano wejście w ten biznes.

Bilet będzie miał formę książeczki o wymiarach ok. 11 na 8 cm z odcinanymi kuponami. Kolejne kartki z nadrukowanymi zdjęciami obiektów będą poświęcone określonym placówkom. Na odwrocie znajdą się krótkie informacje o nich, godziny otwarcia itp. Skasowanie biletu nastąpi przez oderwanie kuponu. Na ostatniej kartce (lub kartkach) zamieszczone zostaną nazwy hoteli i lokali, w których okazując ten bilet będziemy mogli zjeść obiad czy przenocować, a gdy przyjdzie zapłacić rachunek, otrzymamy rabat. - Nie mniejszy niż 15 procent - podkreśla Skrobol.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.