pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 marca 2008
  • wyświetleń: 7294

Chuligani w Pszczynie jak tornado

Jak po przejściu trąby powietrznej wyglądały w poniedziałek rano okolice przejścia podziemnego pod DK-1 przy hipermarkecie Kaufland. Wandale znów dali o sobie znać.

Chuligani w Pszczynie jak tornado


Rejon Pszczyny przy tunelu dla pieszych od dawna nie cieszy się dobrą sławą. Przed ponad rokiem, w grudniu 2006, wyremontowano całe przejście, pomalowano ściany. Idylla nie trwała jednak długo, szybko na ścianach pojawiły sie rysunki i napisy, między którymi aż roi się od wulgaryzmów i numerów telefonów w sąsiedztwie niewybrednych epitetów. Miejsce to stało się meliną dla okolicznych pijaczków i miejscem spotkań wagarowiczów z nieodległego gimnazjum.

Do tego niemal codziennie na schodach można było znaleźć porozrzucane śmieci, najczęściej opakowania po artykułach spożywczych i butelki po piwie czy wódce, czasem już w postaci roztrzaskanego szkła. Jakiś czas temu po obu stronach przejścia pojawiły się solidne kosze na śmieci. Nie stały jednak długo.

W poniedziałek widok szokował wszystkich przechodniów. Kosz od strony osiedla Daszyńskiego zniknął poprzewracany i porozbijany w przejściu, a ono całe było usłane dywanem wszelkiej maści śmieci. Nie ruszone pozostało tylko kilka pustych butelek po piwie.

Wkrótce w tym miejscu ma się pojawić kamera moitorująca okolicę. Czas pokaże czy poprawi bezpieczeństwo na dłużej, czy będzie takim samym obiektem bezmyślności wandali jak pojemniki na odpady.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.