pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 marca 2008
  • wyświetleń: 3669

Jeden bilet - więcej atrakcji?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Pokazowa Zagroda Żubra czy ośrodek sportów wodnych w Łące to dwie największe, ale nie jedyne inwestycje, które mają wkróce stać się wielkimi atrakcjami turystycznymi w naszej gminie.

Dodatkowym magnesem przyciągającym do Pszczyny turystów ma być bilet zbiorczy, dzięki któremu wszyscy zainteresowani będą mogli za jedną opłatą odwiedzić: Muzeum Zamkowe, Muzeum Prasy Śląskiej, Skansen czy wspomnianą Pokazową Zagrodę Żubra. Ma to sprawić, że turyści będą w Pszczynie spędzali również więcej czasu, być może część z nich zdecyduje się na dłuższy niż jednodniowy pobyt w regionie.

Koordynujący akcję Dariusz Skrobol do udziału w akcji pragnie również włączyć pszczyńskich hotelarzy i restauratorów. Poniżej pulikujemy apel Zastępcy Burmistrza.

new / pless.pl

--------------------------------------

Rok 2008 jest dla Pszczyny rokiem szczególnym pod względem inwestycji w sektor turystyki. Dobiegają końca prace związane z budową Pokazowej Zagrody Żubra w pszczyńskim parku wraz z dużym parkingiem przy ul. Żorskiej (termin otwarcia planowany jest na koniec maja), na ukończeniu jest również inwestycja nad zbiornikiem w Łące, gdzie do końca czerwca powstanie ośrodek sportów wodnych.

W chwili obecnej osobiście koordynuję prace nad wprowadzeniem od 1 czerwca br. wspólnego biletu do najważniejszych atrakcji turystycznych Pszczyny: Muzeum Zamkowego, Muzeum Prasy Śląskiej, Skansenu oraz Pokazowej Zagrody Żubra. Naczelną ideą „wspólnego biletu” jest oczywiście „więcej za niższą cenę”, a także próba zachęcenia turysty do dłuższego zatrzymania się w Pszczynie, np. na cały weekend (z przeprowadzonych badań wynika, iż średnio turysta spędza u nas ok. 3 godzin). Może się to udać, jeśli zjednoczymy nasze działania i zaoferujemy turyście kompleksową ofertę. Chcielibyśmy dlatego zaproponować Państwu włączenie się w ten projekt poprzez udzielanie w ramach biletu zniżek na oferowane przez Państwa firmę usługi (hotelarskie, gastronomiczne). Tak jak w przypadku biletów wstępu do atrakcji turystycznych, bonifikata ta mogłaby wynosić od 15-20 %, w zamian za co firma umieszczona zostanie na bilecie jako partner oferujący zniżki.

W przypadku zainteresowania udziałem w tym projekcie, uprzejmie proszę o kontakt z p. Jackiem Patykiem, prezesem Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, który omówi z Państwem wszelkie szczegóły oraz odpowie na ewentualne pytania (tel.: 32 210 35 65 lub 32 212 81 31).

Ponadto pragnę Państwa poinformować, że w lutym br.podpisaliśmy ze Śląską Organizacją Turystyczną umowę na organizację stoiska promocyjnego Pszczyny podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych „Intourex” w Sosnowcu oraz w trakciekolejnych impreztargowych:
* Międzynarodowe Targi Na Styku Kultur w Łodzi (29.02-02.03.2008)
* Krakowski Salon Turystyczny(04-06.04.2008)
* Targi turystyki i Wypoczynku LATOw Warszawie 18-20.04.2008
* Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu 16.10.2008 - 18.10.2008

Chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do uczestnictwa w wymienionych imprezach turystycznych poprzez możliwość bezpłatnego kolportażu własnych materiałów reklamowych na stoisku promocyjnym Pszczyny. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wysłać na targi swojego przedstawiciela,prosimy o wcześniejszykontakt.

Materiały promocyjne można dostarczać do Biura Informacji Turystycznej w Pszczynie codziennie, w godzinach od 8.00 do 16.00 (Brama Wybrańców, tel.: 32 212 99 99).

Jestem głęboko przekonany, że zintensyfikowanie inwestycji w sektorze turystycznym, poparte wspólnymi wysiłkami samorządu i całej branży, przyniosą w najbliższych latach wymierne efekty w postaci coraz większej liczby turystów odwiedzających nasze miasto.

Zastępca Burmistrza Pszczyny

Dariusz Skrobol

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj