pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 stycznia 2008
  • wyświetleń: 5253

Odkryją złoża gazu w Miedźnej?

Od 12 – 19 stycznia na terenie gminy Miedźna trwały poszukiwania i pomiar złóż gazów ziemnych. Badacze twierdzą, iż ze względu na liczne pokłady węgla możliwe też jest odkrycie pokaźnych złóż gazu.

Odkryją złoża gazu w Miedźnej?


Prace prowadziła firma Geofizyka z Krakowa, która zajmuję się tego typu badaniami nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Metoda badań jest dość innowacyjna, ponieważ nie potrzebne są żadne odwierty ani wykopy. Na ustalonych wcześniej współrzędnych rozwija się specjalne kable, zostawia na dobę, a następnie jadąc specjalnymi pojazdami wzdłuż przewodów odczytuje na ekranach wyniki. Jest to tak zwana metoda bezinwazyjna.

Wszystko wygląda dość futurystycznie, jednak mieszkańcy, na których polach były prowadzone prace nie mieli nic przeciwko i chętnie udostępniali swoje działki.
Poszukiwania dotyczą głównie metanu, który ma zalegać nad złożami węgla kamiennego.

Nie znamy jeszcze wyników badań, jednak wszyscy mają nadzieję, że będą one pozytywne. Nie ma bowiem wątpliwości, że profity z eksploatacji złóż byłyby ogromne zarówno dla gminy jak i całego regionu.

mike / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.