pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 stycznia 2008
  • wyświetleń: 7211

Samorząd w Domu Dziecka Przystań

W naszym Domu od kilku lat istnieje Samorząd Wychowanków CWDiR "Przystań". Tradycją już jest organizowanie comiesięcznych spotkań społecznosci naszej placówki. W trakcie tego przedstawiane są propozycje konkursów, spedzania wolnego czasu, wydarzenia miesiąca, omawiane są istotne sprawy dotyczące nas i naszego Domu.

Samorząd w Domu Dziecka Przystań
fot. CWDiR Przystań


W tym miesiącu rozstrzygnięty został konkurs profilaktyczny. Przez dwa minione miesiące, każda z grup kolejno prezentowała przygotowane przez siebie, według własnego pomysłu, przedstawienie profilaktyczne. Ich tematem były problemy społeczne (np. narkomania, alkoholizm, nikotynizm itp.). W przystępny i ciekawy dla nas sposób staraliśmy się pokazać jakie negatywne skutki przynosi życie w nałogu.

Mogliśmy realizować własne pomysły, wyrażać uczucia, takie jakie sami przeżywamy, wypróbować swoje talenty aktorskie. Spotkania zcalały nas, integrowały nie tylko w grupie, ale również wszystkich nas - społeczność naszego Domu. Występy kończyły się owacjami, ale nie tylko to nam przyniosły bo również nauczyły nas czego powinniśmy sie wystrzegać i czym grozi zejście na złą drogę. I wreszcie dostaliśmy wspaniałe nagrody za nasz trud i włożony wysiłek. Możemy teraz korzystać z odtwarzaczy DVD.

Samorząd w Domu Dziecka Przystań


Podczas tego spotkania pani Dyrektor wręczyła również nagrody dla wychowanek szczególnie wyróżniających się swoją postawą i wynikami w nauce. Wyróżniono również wychowanków, którzy zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. "Kartka świąteczna" organizowanego przez firmę Warta.

Tego rodzaju działaniami samorząd chce zachecać nasze dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, zdrowego stylu życia i wdrażać do życia społecznego.

CWDiR Przystań

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.