pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 stycznia 2008
  • wyświetleń: 9422

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki

Artykuł sponsorowany:

Akademia szczyci się 50 letnią tradycją, własnym stylem walki o nazwie Pszczyńska Sztuka Walki zarejestrowanym w Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki w Warszawie.

Treningi w Pszczynie obejmują grupy dla dzieci, dla młodzieży – „Combat”, „Samoobronę dla dorosłych” oraz powstałą od listopada ubiegłego roku „Sistiemę” – rosyjską sztukę walki.

Zdjęcia - grupy dla dzieci

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki · fot. Pszczyńska Akademia Sztuk Walki


Film CombatFilm Samoobrona dla dorosłychFilm Sistiema - rosyjska sztuka walkiW styczniu Akademia prowadzi nabór do tychże grup. Zajęcia naszego klubu są otwarte dla wszystkich. Nie jest to sport wyczynowy lecz masowe uprawianie sztuk walki co umożliwia czuć się dobrze w tych grupach wszystkim, nie tylko osobom uzdolnionym w tym kierunku.

Sport nastawiony tylko na wyniki i wyczyn nie zwraca uwagi na jednostki, które choć mają sporo chęci i zapału nie są wstanie osiągnąć poziomu który umożliwiłby zdobywanie medali i pucharów. W PASW każdy jest ważny, ponieważ celem nadrzędnym nie są wyniki lecz praca nad sobą, pokonywanie nowych wyzwań i wzbogacanie własnej osobowości.

To miłe i satysfakcjonujące patrząc jak coraz lepiej np. dzieciom, które ledwo biegły potrafią wykonywać przewroty, gwiazdy itp. Osoby starsze dochodzą do pełnej sprawności, ba nawet stają się bardzo skuteczni w sztukach walki. Młodzież nabiera ponad przeciętnych umiejętności w akrobatyce, jodze i sztukach walki. Ich przygotowanie może posłużyć do uprawiania jakiegokolwiek sportu wyczynowego.

Te właśnie aspekty pokazują ogrom pracy włożony przez te osoby w podnoszenie swoich możliwości fizycznych i przełamywanie barier psychicznych. Każdy tutaj może być mistrzem własnego ciała i może stać się wojownikiem na co dzień. Może stać się skutecznym w sztukach walki by móc obronić siebie, bądź pomóc innym.

Osoby trenujące sztuki walki potrafią szybciej zareagować na zagrożenie, bardziej panują nad emocjami i odważniej rozwiązują swoje codzienne problemy. Prócz czysto wymiernych nabytych umiejętności , treningi to również oderwanie się od codzienności, relaks po pracy i szkole, a także spotkania i wyjazdy towarzyskie. Każdy chętny może aktywnie uczestniczyć w życiu klubu. Jedni korzystają z wykładów, inni znaleźli przyjaciół na wypady np. na narty.

Treningi w PASW to miło spędzony czas, podnoszenie wydolności fizycznej i przede wszystkim skuteczność w samoobronie. PASW to znany i ceniony klub w kraju i za granicą, często mało znany w Pszczynie i w najbliższej okolicy.

Więcej szczegółów można znaleźć na www.pasw.pl class=dodaj target=_blank>www.pasw.pl. W kategorii „prasa” przeczytamy o długoletniej działalności i osiągnięciach klubu, w kategorii „filmy” będziemy mogli zobaczyć prezentacje instruktorów, pokazy oraz zakres szkoleniowy.

Interesują cię sztuki walki, chcesz zadbać o kondycję fizyczną, pragniesz nabrać pewności siebie zapraszamy na zajęcia. Zapisy do końca stycznia pod nr tel. 0 507 070 861.

Zbigniew Syc-------------------------

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
43-200 Pszczyna
ul. Okopowa 6
tel. 032 447-50-36
tel. 0 507-070-861
www.pasw.pl class=dodaj target=_blank>www.pasw.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.