pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2003
  • wyświetleń: 1887

Sesja Rady Powiatu

Ostatnia sesja Rady Powiatu, która odbyła się 19 lutego, trwała zaledwie półtorej godziny. Zajmowano się na niej przede wszystkim wyborem delegatów do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Rady Muzeum w Pszczynie.

W tej pierwszej Rada Powiatu będzie reprezentowana przez Zygmunta Jelenia i Józefa Abramczyka. Henryk Kasza został natomiast wskazany jako kandydat do Rady Muzeum. Odbyło się to po burzliwej dyskusji.

W porządku obrad była informacja o stanie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pszczynie.
Joanna Krzystolik, dyrektorka ZOZ-u, powiedziała, że sytuacja szpitala bardzo się pogorszyła i nic nie wróży poprawy. Kontrakty na świadczenia zdrowotne w 2003 roku zostały drastycznie zmniejszone w porównaniu do roku 2002. Dyrektorka ZOZ-u mówiła też o zmianach związanych z powstaniem Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również o protestach służby zdrowia. Oczekiwała także, że kontrakty na świadczenia zwiększą się i osiągną poziom sprzed roku. Radni nie dyskutowali nad wypowiedzią dyrektorki Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Do sprawy odniósł się Zygmunt Jeleń, który złożył wniosek w sprawie przygotowania i przedstawienia Radzie Powiatu najpóźniej do dnia 15 marca informacji w sprawie funkcjonowania ZOZ-u w przypadku zmian zasad jego finansowania.

Zastępca starosty Krystian Szostak poinformował o planach opracowania programu naprawczego, który po jego przygotowaniu zostanie przedstawiony radzie. Joanna Krzystolik przystała na propozycje, aby przedstawiać radnym comiesięczne sprawozdania finansowe z działalności pszczyńskiego ZOZ-u.

(Ok) / Głos Pszczyński

www.glos.pless.pl class=dodaj>serwis internetowy Głosu Pszczyńskiego

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.