pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 marca 2003
  • wyświetleń: 867

Mieszkańcy kontra minister

Dotkliwe zimno panujące w sali suszeckiego Domu Kultury przestało być zauważalne w czasie dyskusji mieszkańców Suszca z ministrem Andrzejem Szarawarskim. Pytania zadawali mu między innymi emeryci, górnicy, pszczelarze, rolnicy i handlowcy.

W czwartek, 20 lutego, do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu przybyli minister Andrzej Szarawarski oraz przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Przybyli, by podyskutować o kosztach oraz dobrodziejstwach związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Mieszkańcy Suszca dosyć licznie stawili się w Domu Kultury.

Minister we wstępnym przemówieniu przedstawił informacje dotyczące wejścia do UE, zaapelował o udział w referendum mającym być - jak to określił - "historycznym wyborem na pokolenia" i poprosił o zadawanie pytań albo wyrażenie swojej opinii na te tematy. Jak się okazało, mieszkańców Suszca nie trzeba było specjalnie zachęcać. Otwarcie mówili o licznych wątpliwościach i od początku wiadome było, że nie zamierzają w żaden sposób przypodobać się gościowi. Jedna z mieszkanek Suszca kulturalnie zwróciła też uwagę organizatorom spotkania (UG Suszec i GOK), że poumieszczali na sali flagi unijne, a zapomnieli o polskiej.

więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 6)

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.