pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2003
  • wyświetleń: 1594

Nie chcieli do rad

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego nie było interpelacji ani odpowiedzi na nie, nie było też sprzeciwów w głosowaniach. Jedynymi niespodziankami były dawno nie słyszane w sali obrad starostwa "nie" - wypowiedziane przez radnych w sprawie zaproponowanego im kandydowania do dwóch rad.

W porządku obrad była informacja o stanie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pszczynie. Jak wynikało z wypowiedzi dyrektor ZOZ-u Joanny Krzystolik, sytuacja szpitala ciągle się pogarsza, gdyż kontrakty na świadczenia zdrowotne w 2003 r. zostały drastycznie zmniejszone w porównaniu z rokiem poprzednim. Dyrektor ZOZ-u mówiła też o zmianach związanych z powstaniem Narodowego Funduszu Zdrowia, a także o protestach służby zdrowia i oczekiwaniach, że wielkość kontraktu na świadczenia zdrowotne będzie taka sama jak w roku 2002. Nie było dyskusji radnych na te tematy. Do sprawy trudnej sytuacji ZOZ-u pod koniec sesji w punkcie "wnioski i oświadczenia radnych" wrócił radny Zygmunt Jeleń. Zawnioskował o przygotowanie do 15 kwietnia br. analizy i projektu funkcjonowania ZOZ-u. Wicestarosta Krystian Szostak poinformował o planach opracowania programu naprawczego, który zostanie po jego przygotowaniu radzie przedstawiony. Dyrektor ZOZ-u zgodziła się przedstawiać radnym comiesięczne sprawozdania finansowe.

więcej czytaj w papierowym wydaniu www.echo.alpha.pl class=dodaj target=blank>ECHA (str. 6)

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.