pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2003
  • wyświetleń: 885

Rondo dopiero w lipcu?

Zamknięte od ponad trzech miesięcy dla ruchu kołowego w Pszczynie skrzyżowanie ulicy Bielskiej i Cieszyńskiej daje się we znaki nie tylko kierowcom. Również mieszkańcy domów, pod oknami których codziennie przewala się objazdem kawalkada samochodów i autobusów, nie są ani trochę zachwyceni tą sytuacją. Niestety, dla jednych i drugich nie mamy dobrych wiadomości.

30 stycznia zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach - instytucji odpowiedzialnej za przebudowę skrzyżowania - z prośbą o wyjaśnienie wielu wątpliwości, jakie nagromadziły się wokół prowadzonych, lub też raczej należałoby powiedzieć nie prowadzonych prac na rondzie. Na wyraźne życzenie Zarządu pytania przesłaliśmy faksem.

Dla nas mieszkańców Pszczyny, pomijając mało istotny dla całej sprawy opis procedury prawnej, która doprowadziła do podpisania umowy na budowę ronda, a która zajmuje lwią część odpowiedzi, ważna jest w tym piśmie tak naprawdę tylko jedna data – 30 czerwca 2003 roku. Do tego dnia - i to jest czarny scenariusz - może bowiem potrwać przebudowa skrzyżowania, a co za tym idzie jeszcze przez pięć długich miesięcy kierowcy będą jeździć objazdami, a mieszkańcy Kolonii Jasnej dzielnie znosić nie do zniesienia ruch pod swoimi oknami.

(w)

pless.pl/branze/glos/artykul.php?id=371 class=dodaj>więcej w internetowym serwisie Głosu Pszczyńskiego

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.