pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1662

Wydano biuletyn na 15-lecie gminy

W 2007 roku Goczałkowice-Zdrój obchodzi swój mały jubileusz, 15-lecie jako gmina. W związku ze świętem Urząd opublikował specjalny biuletyn nawiązujący do historycznych wydarzeń, od 1992 roku począwszy.

W broszurze przeczytamy między innymi o najważniejszych inwestycjach, które miały wpływ na rozwój Goczałkowic jako odrębnej jednostki samorządowej, zapoznamy się z realizacją inicjatyw społecznych i stopniem wykorzystania pieniędzy z budżetu gminny. Zadbano również o dodatkowe o imprezach kulturalnych.

Biuletyn można ściągnąć ze strony Urzędu Gminy - www.goczalkowicezdroj.pl/~upload/pdf/15-lat.pdf class=dodaj target=_blank>tutaj.

Należy nadmienić, że rok 1992 oznacza tylko powstanie odrębnej gminy w znanej w całym województwie uzdrowiskowej okolicy, a sama historia miejscowości sięga jeszcze czasów piastowskich, a jej początków należy szukać na przełomie XIII i XIV wieku. Najstarsze źródła pisane pochodzą z 1326 roku, ale można podejrzewać, że wieś ma starszy rodowód, o czym świadczą prace historyków polskich i niemieckich.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.