pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 czerwca 2007
  • wyświetleń: 7583

Nad Łąką regaty kajakowe i windsurfing

W sobotę 16 czerwca nad akwenem Łąka odbyły się VI Regaty Kajakowe o Puchar Przechodni Burmistrza Pszczyny oraz VIII Regaty Windsurfingowe o Puchar Carbo Asecura SA. Poniżej przedstawiamy wyniki z obu konkurencji.

Nad Łąką  regaty kajakowe i windsurfing


Wyniki VI Regat Kajakowych o Puchar Przechodni Burmistrza Pszczyny:

Szkoły Gimnazjalne
1.Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Pszczynie – łączna liczba zdobytych punktów – 60
2.Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Studzionce – 50 pkt
3.Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Pszczynie – 35 pkt
4.Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Pszczynie – 34 pkt
5.Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Pszczynie – 5pkt

Reprezentacja PG 1 wystąpiła w składzie : Paweł Białas – Jacek Gazda, Marcin Bularz – Filip Main, Justyna Kwiatoń – Patrycja Kałamała, Anna Wolska – Anna Burejza, Adriana Chudy – Wacław Komarek, Agata Sadura – Mateusz Komarek, Renata Dyrda – Hanna Kosobudzka.

Szkoły Ponadgimnazjalne
1.III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie – łączna liczba zdobytych punktów -50 pkt
2.Zespół Szkół Rolniczych w Pszczynie – 48 pkt
3.Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie – 30 pkt
4.Zespół Szkół Samochodowych w Pszczynie – 16 pkt

Do zwycięstwa III LO doprowadziły następujące osady : Łukasz Smolarek – Kamil Kotarski, Damian Konieczny – Adam Spyrkacz, Marietta Dochód – Karolina Tetla, Barbara Moroń – Barbara Danisz , Elżbieta Strzelczyk – Cyprian Janko, Małgorzata Biela- Szymon Danielczyk, Zofia Gloc – Marcin Wyrobek.

W walce o Puchar Dyrektora Pszczyńskiego Zarządu Edukacji brały udział 2 osady kajakowe. Zwycięzcą okazała się osada w składzie Damian Cieszewski – Marcin Wyrobek , drugie miejsce zajęła osada Jacek Indeka – Waldemar Marszałek.

W tym samym dniu odbyły się VIII Regaty Windsurfingowe o Puchar Carbo Asecura SA, rozgrywane w ramach Pucharu Śląska w Windsurfingu. Na liście startowej znalazło się 24 zawodników. Po 5-ciu rozegranych biegach klasyfikacja wygląda następująco:

1.Leszek Brzózka
2.Rafał Dutkiewicz
3.Bogdan Mańka
4.Mateusz Jakubiak
5.Arkadiusz Sypień
6.Jacek Ślusarczyk
7.Jerzy Kaczmarski
8.Marek Boryś
9.Agnieszka Kraus
10.Aleksandra Adamska
11.Jerzy Schinohl (najstarszy uczestnik regat – rocznik 1941)
12.Krystian Olma
13.Kazimierz Leki
14.Leszek Krześniak
15.Ryszard Kruk
16.Izabella Ślusarczyk
17.Aleksander Rybicki
18.Anna Leki
19.Kajetan Kraus
20.Maciej Boryś
21.Leszek Szczyrba
22.Marcin Pasella ( najmłodszy uczestnik regat – rocznik 1997)
23.Paweł Walerowicz
24.Jan Załóg

W odrębnie prowadzonej kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Kraus, drugie Aleksandra Adamska, zaś miejsce trzecie przypadło Izabelli Ślusarczyk.

Organizatorami regat był Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, wolontariusze III LO w Pszczynie oraz Pszczyńskie Towarzystwo Sportowe.

MORiS Pszczyna

-----------------------------------

Informacja z 11 czerwca 2007 r.:

W sobotę 16 czerwca rusza sezon windsurfingowy nad akwenem "Łąka". Cykl zawodów w ramach VIII Pucharu Śląska w Windsurfingu rozpoczynamy VIII Regatami o Puchar Carbo Asecura. Zapisów można dokonać na miejscu, w biurze zawodów.

Także w tym dniu odbędą się VI Regaty Kajakowe o Puchar Przechodni Burmistrza Pszczyny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszyscy chętni proszeni są o zapisy w szkołach. Obie imprezy rozpoczynają się o godzinie 10.00.

W ramach Pucharu Śląska nad akwenem Łąka odbędą się jeszcze dwie windsurfingowe imprezy : 1 i 2 września Regaty o Puchar Fun Sport oraz 15 i 16 września VIII Regaty o Puchar Burmistrza Pszczyny.

Organizatorami najbliższych regat są: Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Pszczyńskie Towarzystwo Sportowe oraz Wolontariusze Zespołu Szkół Nr 1 w Pszczynie.

MORIS Pszczyna, fot. Tomasz Kuliga

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.