pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 11 czerwca 2007
  • wyświetleń: 5644

Rejs na czyste wody - festiwal w Pszczynie

W piątek w Pszczynie rozpoczął się Festiwal Ekologiczny. Do niedzieli 17 czerwca odbędą się liczne imprezy żeglarskie i propogujące dbanie o naturalne środowisko.

Rejs na czyste wody - festiwal w Pszczynie


Pierwsze dwa dni upłyną pod znakiem muzyki i filmu. W piątek o 20.00 w Bugsy's Jazz Club zagrają Michał Karczewski oraz Henryk Czekała ze Szkockiej Trupy. W tym samym czasie w Va Banque odbędzie się pokaz filmów ekologicznych. Dzień później muzycznie będzie w Galerii, a filmowo w Bugsy, gdzie także o 20.00 usłyszymy Ryczące Dwudziestki.

W niedzielę, 17 czerwca o godz. 13.00 impreza przeniesie się na pszczyński rynek. Podczas zabawy zaprezentują się młodzi wykonawcy ze szkół i przedszkoli, których występy oceniać będzie profesjonalne jury. Ponadto zagrają: Perły i Łotry, Tonam & Synowie, Andrzej Kotarski, Jerzy Porębski i Dominika Żukowska oraz Beltaine.

W trakcie festiwalu zostaną rozstrzygnięte nastepujące konkursy:
- plastyczny z hasłem przewodnim "Więcej wody, czyli globalne ociepleni, więcej śmieci, czyli totalny śmietnik" dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz wychowanków ośrodka;
- piosenki ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz wychowanków ośrodka;
- puszkowy dla wszystkich szkół;
- na budowę z surowców wtórnych o tematyce "Zamek Pszczyński" dla gimnazjalistów i wychowanków ośrodka;
- na najciekawszą koncepcję zagospodarowania crossu rowerowego za skate parkiem dla szkół średnich i wychowanków ośrodka (mapa do pobrania w Urzędzie Miejskim).

Odbędą się również wystawy sprzętu turystycznego, prac fotograficznych z rejsów "Zawiszą Czarnym" i grafiki marynistycznej w PCK.

We wszystkich konkursach można zdobyć atrakcyjne nagrody. Wszelkich informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, pok. 303, tej (032) 449 39 44 lub (032) 449 39 12.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.