Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 13 stycznia 2007
  • wyświetleń: 7420

Moto: Kilka słów o super sprintach

O szczegółach Super Sprintu opowiada Jakub Piechocki, kierowca pszczyński kierowca rajdowy:

Moto: Kilka słów o super sprintach


Innym typem imprez od KJS, a w jakich braliśmy udział, są super sprinty. Jest to cykl zawodów rozgrywanych na torze prób Fiata w Tychach. Jak sama nazwa wskazuje są to już szybsze imprezy. Odcinek wytyczony na torze liczy około 4 km. Czas jest mierzony na fotokomórkę, a przed startem właściwych zawodów jest jeden lub dwa przejazdy zapoznawcze. W czasie tych przejazdów opisujemy trasę. Prędkości nie są za szybkie. Dlatego zrobienie dobrego opisu to sztuka wymagająca sporego doświadczenia. Odcinek przejeżdżany jest trzy- lub czterokrotnie. Wynik to suma tych przejazdów.

Liczba załóg startujących to około 80 (w KJS-esach około 60). Samochody podzielone są na klasy według pojemności silnika (tak samo w KJS). Super sprinty są dla kierowców amatorów jak i z licencjami rajdowymi. Niewątpliwie udział w super sprintach to przedsmak prawdziwej rywalizacji na odcinkach specjalnych mistrzostw polski. Jazda z zapiętym kaskiem na głowie na 4 biegu przy maksymalnych obrotach i skupieniu będąc wsłuchanym w głos pilota to jest niezapomniane wrażenie. Niewątpliwie taka jazda przy dużej prędkości uczy człowieka pokory i opanowania.

J.P.

Moto: Kilka słów o super sprintach · fot. SPRINT TYCHY 08.10.2006
REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.