pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 12 lutego 2007
  • wyświetleń: 1870

SALF: Po raz pierwszy... czyli Ksiądz nie strzela.

SALF: Po raz pierwszy... czyli Ksiądz nie strzela.
Futsal podzelił się punktami z... Futsalem


Hitem weekendowych zmagań w Suszeckiej Amatorskiej Lidze Futsalu miały być pawłowickie derby. I rzeczywiście mecz dwóch piątek Futsalu był dobrym widowiskiem stojącym na wysokim poziomie, ale... wydarzeniem kolejki były pierwsze dość niespodziewane porażki lidera i dotychczasowego wicelidera z znacznie niżej notowanymi przeciwnikami.

IX kolejke zmagań w sobotę rozpoczął pojedynek mającego mistrzowskie aspiracje GKSu Futsal II z „rezerwami” trzecioligowego TS Suszec. Gospodarze mimo skromnego sześcioosobowego składu zagrali mecz życia i wyraźnie pokonali wicelidera. Małym usprawiedliwieniem dla drużyny z Pawłowic może być fakt, ze w jej szeregach nie zagrało trzech podstawowych zawodników.

Potknięcia Futsalu i szansy na odskoczenie od rywali nie wykorzystał lider – Cadi-Car. „Samochodziarze” w meczu z Mieszkiem nie zachwycili i pierwszy raz w tym sezonie polegli w suszeckiej lidze. Zaś zespół z pszczyńskiego osiedla Piastów, w końcu się przełamał, bowiem zwyciężając przerwał swoją fatalną serię pięciu spotkań bez wygranej.

Trwa natomiast czarna seria drużyny ATSu Jakub, która już trzeci pojedynek z rzędu przegrywa kilkoma bramkami. W sobotę pogromcami „Jakubów” był zespół z Jankowic. Zwycięstwo ekipy pod wodzą Wojtka Bałucha przy stracie punktów rywali dało jej awans na fotel wicelidera.

Im bliżej końca sezonu tym lepiej spisuje się pierwszy zespół GKSu Futsal. Tym razem team z Pawłowic pokonał dobrze radzącą sobie do tej pory Elektrownię Łaziska.

Coraz bliżej zapewnienia sobie ostatniej pozycji w tegorocznej edycji ligi jest pszczyński zespół Banany / Termex, który w swoim dziewiątym ligowym meczu zanotował dziewiątą ligową porażkę. W sobotę wyraźnie lepsi od ekipy Cygana byli gracze z Mizerowa.

Coraz bardziej rozpędzają się Pędzące Imadła. Bowiem w meczu z The Blues piątka z Piasku pięciokrotnie pakowała piłkę do bramki przeciwników, zaś gracze z Żor odpowiedzieli zaledwie dwoma golami.

Porażki drużyn ligowej czołówki w pełni wykorzystał team Imperium. Konfrontację z Kryrami pszczyńska piątka zakończyła, bowiem z dorobkiem trzech punktów, dzięki czemu nadal pozostaje w grze o najwyższe cele.

W niedzielę zaś miały odbyć się dwa zaległe spotkania, ale... odbyło się tylko jedno. Drużyna Solidarności Elektrowni Łaziska nie pojawiła się na spotkaniu z Kryrami i oddała rywalowi punkty bez walki. Był to pierwszy w tym sezonie (i miejmy, nadzieję, że ostatni) pojedynek, w którym o wyniku nie zadecydowały względy sportowe.

Sobotnio-niedzielne zmagania zakończył, zatem szlagierowy, derbowy pojedynek dwóch piątek z Pawłowic. Futsal II podszedł do meczu bardzo zmobilizowany chcąc zatrzeć niekorzystne wrażenie po sobotniej porażce. I prawie się udało. Prawie... gdyż zespół zagrał bardzo dobry mecz tyle tylko, że pierwsza drużyna zaprezentowała się równie dobrze dlatego podział punktów nie może dziwić.

Niespodziewane wyniki IX kolejki Suszeckiej Amatorskiej Ligi Futsalu sprawiły, że tabela się nieco spłaszczyła. O mistrzostwo wciąż walczy pięć zespołów (Cadi-Car, Jankowice, GKS II Futsal, Imperium i Kryry) a walka o środek tabeli będzie także bardzo ciekawa do ostatniej kolejki.

Po raz pierwszy zmiana nastąpiła także na pozycji lidera wśród najlepszych strzelców. Strzelecka absencje Piotra Księdza (w sobotę bramki nie zdobył, a w niedzielę Kryry wygrały walkowerem), wykorzystał Andrzej Żupa z Jankowic, który zdobył kolejne trzy bramki i z 23 golami jest teraz najskuteczniejszym zawodnikiem.

Komplet wyników IX kolejki – sobota 10 lutego 2007
TS II Suszec – GKS Futsal II Pawłowice 4:1(2:0)
GKS Futsal Pawłowice – Solidarność Elektr. 8:4 (4:4)
Mizerów – Banany / Termex 6:2 (3:2)
Pędzące Imadła – The Blues 5:2 (2:1)
Cadi-Car – Mieszko 4:6 (1:2)
Kryry – Imperium 3:7 (2:3)
Jankowice – ATS Jakub 10:3 (5:2)

Zaległe mecze – niedziela 11 lutego 2007
mecz VI kolejki

Kryry – Solidarność Elektr. 5:0 w.o.

mecz VIII kolejki
GKS Futsal II – GKS Futsal 2:2 (2:2)

Więcej o meczach Suszeckiej Amatorskiej Ligi Futsalu na stronie Suszeckiej hali: www.hala-suszec.pl/?id=47052&location=f&msg=1&lang_id=PL class=dodaj target=_blank>www.hala-suszec.pl.


Andzejek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.