pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 23 grudnia 2006
  • wyświetleń: 16820

Pszczyński curling na Rynku

W czwartek 21 grudnia 2006 roku na pszczyńskim lodowisku odbyły się I Zawody w Curlingu. W zawodach uczestniczyły drużyny z dziewięciu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Gminy Pszczyna.

Sędzią głównym był Damian Herman - przewodniczący Komisji Szkolenia Polskiego Związku Curlingu, który wspólnie z Piotrem Podgórskim (obaj są Mistrzami Polski w Curlingu) uczyli pszczyńską młodzież zasad i "pierwszych rzutów".

Pszczyński curling na Rynku · fot. Marcin Bienioszek


Tymi krótkimi zawodami chcieliśmy przybliżyć curling jako dyscyplinę sportu dla:
- wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej,
- dżentelmenów - prawdziwy curler woli raczej przegrać, niż grac nieczysto.
Choć głównym celem rywalizacji w curlingu jest porównanie umiejętności zawodników, duch gry wymaga zachowania sportowej postawy, życzliwego i honorowego współzawodnictwa.

Zasady gry w curling są proste; rywalizacja odbywa się na lodowym torze długości ok. 45 metrów (w naszym przypadku ok. 36 m): na jednym z końców znajduje się belka, służąca do wybicia się zawodnika, który po kilku metrach poślizgu ( tu było najwięcej problemów) wypuszcza ważący 20 kg kamień. Po przeciwnej stronie znajduje się tarcza, złożona z czterech kręgów, w którą celuje gracz. Każdą partię wygrywa ten zespół, którego kamień znajdzie się najbliżej środka po wszystkich 16 rzutach.

Nasze zawody przebiegały następująco:
Każdy z czterech zawodników z drużyny wypuszczał po dwa kamienie. Mierzony był najlepszy rzut każdego zawodnika : odległość kamienia od środka "domu". Suma czterech odległości to dorobek punktowy zespołu. Z dziewięciu drużyn wyłoniliśmy cztery najlepsze (Zespół Szkół Rolniczych, III LO, PG4, LO im. Bolesława Chrobrego). Te rozegrały ze sobą jeszcze jeden "end".

Zwycięzcami zostali uczniowie LO im. Bolesława Chrobrego w składzie : Michał Niwiński, Robert Mazurczyk, Michał Chamielec, Marek Helbik; srebrne medale zdobyli uczniowie PG4 (Majnusz Michał, Staszek Marcin, Gamża Paweł, Czmajduch Paweł), brązowe: Cofała Anna, Wiera Ewelina, Matonog Samuel, Buchta Artur.

Gratulujemy i zapraszamy na zajęcia curlingu w sobotnie przedpołudnia (szczegóły po Nowym Roku na portalu pless.pl).

Marzanna Helbik - MORiS

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.