• 21 czerwca 2024
  • 22 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3639

Zuzanna Famulok z medalami Mistrzostw Europy!

Zuzanna Famulok, pszczynianka i absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju została srebrną oraz brązową medalistką pływackich Mistrzostw Europy. Gratulujemy!

Zuzanna Famulok z medalem Mistrzostw Europy - 06.2024 · fot. Anna Famulok

Najpierw polska sztafeta z Zuzanną Famulok w składzie wywalczyła pierwszy medal Mistrzostw Europy w Pływaniu odbywających się w Belgradzie. Finał sztafet 4 x 100m stylem dowolnym kobiet obfitował w emocje, a nasze zawodniczki do ostatnich metrów rywalizowały o podium. Ostatecznie Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Wiktoria Guść i Aleksandra Polańska finiszowały z czasem 3,41,01 i wyprzedziły rywalki o zaledwie 0,12 sekundy, zdobywając trzecie miejsce w wyścigu.

W piątek w sztafecie mieszanej 4x100m stylem dowolnym sztafeta z udziałem Zuzanny zdobyła srebro! Brawo dziewczyny!

Przypomnijmy, że Zuzanna jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża! O tym informowaliśmy w kwietniu tutaj.