• 19 listopada 2006
  • wyświetleń: 2022

IV liga: Remis w meczu kolejki

Walczący dzielnie o awans zespół Pniówka Pawłowice Śląskie w 17. kolejce gościł na stadionie Koszarawy w Żywcu. Oba zespoły od dłuższego czasu plasują się w ścisłej czołówce w tabeli i przed meczem było wiadomo, że żadna ze stron nie odpuści tego spotkania. Już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, pierwszą bramkę meczu zdobył Sikora. Zaledwie piłkarze Koszarawy przestali się cieszyć z dobrego początku, gdy gola dla Pniówka zdobył Miły. Zespół z Żywca jednak nie odpuścił i kiedy do przerwy pozostały 4 minuty, na ponowne prowadzenie Koszarawę wyprowadził Szmatiuk, było 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Na drugą część spotkania piłkarze obu drużyn wyszli bardzo umotywowani. Do końca meczu więcej sił zachowali goście, którym bramka Żukowskiego w 80 minucie zagwarantowała remis. Ostateczny rezultat 2:2 z pewnością nie cieszy żadnej z drużyn, ale też żadna dzięki temu nie straciła jeszcze szans na awans, w głównej mierze dzięki temu, że 3 punkty na własnym boisku stracił lider Energetyk ROW Rybnik.

Trzeci remis z rzędu, tym razem bezbramkowy na wyjeździe z Grunwaldem Ruda Śląska - to wynik zespołu LKS Łąka. Goście spadli w tabeli o jedno oczko i są już na 10. pozycji, co prawda strata trzech punktów do 7. miejsca to niewiele, ale wiosną piłkarze z Łąki, jeśli chcą się utrzymać w IV lidze muszą znów zacząć wygrywać.