Sport

  • 9 maja 2024
  • wyświetleń: 1950

Zawiązała się współpraca gminy Miedźna z Klubem Piłkarskim GKS Tychy

Mocne fundamenty pod konkretną współpracę z Klubem Piłkarskim GKS Tychy! W środę 8 maja odbyło się w Urzędzie Gminy Miedźna ważne spotkanie w sprawie współpracy gminy z Klubem Piłkarskim GKS Tychy.

Zawiązała się współpraca Gminy Miedźna z Klubem Piłkarskim GKS Tychy S.A - 08.05.2024
Zawiązała się współpraca Gminy Miedźna z Klubem Piłkarskim GKS Tychy S.A - 08.05.2024 · fot. UG Miedźna


W spotkaniu uczestniczyli: wójt Gminy Miedźna - Jan Słoninka, Dyrektor ds. marketingu i sprzedaży - Marcin Ćwikła, Prezes LKS Sokół Wola - Radosław Rozmus, Kierownik GOSiR w Miedźnej z siedzibą w Woli - Ireneusz Mietliński.

Omawiano współpracę - ważny element w rozwoju piłki nożnej w gminie. Inicjatywa ta ma na celu:

  • promocję działalności partnerów,
  • wspieranie rozwoju sportu,
  • realizację wspólnych projektów, wykorzystując w pełni potencjał marketingowy i infrastrukturalny klubu.


Klub Piłkarski GKS Tychy w ostatnim czasie stał się ważnym podmiotem integrującym różne środowiska społeczne. Poszerza swoją działalność m.in. kierując ofertę do wszystkich grup wiekowych. Pod szyldem KP GKS Tychy z powodzeniem funkcjonuje I zespół piłki nożnej mężczyzn i drużyna kobiet oraz cała akademia piłkarska.

- Wspólne promowanie aktywnego stylu życia, większa dostępność do wydarzeń sportowych nie tylko wśród najmłodszych, niesie za sobą olbrzymie wartości kulturowe, społeczne, a przede wszystkim stanowi spójny system prowadzący do osiągniecia celu, jakim jest zdrowe społeczeństwo - mówią urzędnicy.

W ramach nawiązanej współpracy KP GKS Tychy zapewnił transport dla grup zorganizowanych z Woli, współpracujących z klubem, na piątkowe (10 maja) spotkanie derbowe Trójkolorowych z GKS-em Katowice. Najmłodsi fani będą eskortować piłkarzy GKS-u Tychy podczas derbowego starcia. Nieprzypadkowa była także wizyta przedstawicieli klubu w Szkole Podstawowej numer 1 w Woli. To właśnie efekt nawiązania współpracy na linii klub - gmina.

Projekt będzie wykraczał szeroko poza ramy dnia meczowego. W ten sposób klub chce działać nie tylko marketingowo, ale także promocyjnie dla nowych partnerów, przedstawicieli lokalnych gmin.

- Wierzymy, że wspólne promowanie aktywnego trybu życia oraz większa dostępność do wydarzeń sportowych, nie tylko wśród najmłodszych niesie za sobą olbrzymie wartości kulturowe, społeczne, a przede wszystkim stanowi spójny system do osiągnięcia celu, jakim jest zdrowa współpraca - mówią przedstawiciele GKS-u Tychy.

- Pragniemy zainteresować gminy współpracą, która w oparciu o długofalowe działania może przynieść korzyść obu stronom, stanowiąc jednocześnie ważny element strategii rozwoju. Inicjatywa ma na celu promocję działalności naszych partnerów, wspieranie rozwoju czy też realizację wspólnych projektów, wykorzystując w pełni potencjał marketingowy i infrastrukturalny klubu - powiedział Marcin Ćwikła, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży KP GKS Tychy.

gks tychy miedźna


Sport w Gminie Miedźna w ostatnich 5 latachDziałalność sportowo-rekreacyjna w gminie funkcjonuje w oparciu o Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz dziewięć klubów sportowych prowadzących szkolenie w dziewięciu dyscyplinach (piłka nożna, piłka siatkowa, skat sportowy, pływanie, zapasy w stylu wolnym, karate, taniec sportowy, biegi długodystansowe i kolarstwo szosowe). Obecnie w klubach trenuje i rozwija swoje pasje sportowe blisko 800 zawodniczek i zawodników w 15 sekcjach sportowych.

Sportowo okres ostatnich pięciu lat to sukcesy zapaśniczek i zapaśników z GKS Piast Wola w Mistrzostwach Polski i Europy, medale Mistrzostw Polski Pływaków z MUKS "Gilus" Gilowice, dwukrotne Mistrzostwo Polski mieszkańca Góry w Skacie Sportowym oraz wysokie lokaty młodzieżowych drużyn piłkarskich LKS "Sokół" Wola i UKS SPS Wola w rozgrywkach na szczeblu ŚZPN. Są również w gminie zawodniczki i zawodników w różnych dyscyplinach sportowych powołanych do kadr śląska, makroregionu i Polski.

GOSiR wraz z klubami sportowymi i placówkami szkolnymi co roku organizuje cykliczne imprezy sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców gminy, które ciszą się dużą popularnością między innymi: Wiosenne, Jesienne i Mikołajkowe Zawody Pływackie, Leśne Bieganie dla Zdrowia, Memoriał Piłkarski na stadionie LKS "Sokół" Wola, Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy, Bieg z okazji 11-go listopada "Miedźna dla Niepodległej".

Okres ostatnich 5 lat to również modernizacja obiektów sportowych w gminie tj.; wymiana i renowacja nawierzchni na Orliku w Woli, doposażenie w nowy sprzęt siłowni i wymiana wanny jacuzzi na pływalni, fotowoltaika na budynku zaplecza sportowego LKS "Sokół" Wola, ogrodzenie boiska treningowego AKS "Nadwiślan" w Górze, modernizacja płyty boiska i zaplecza w LKS Miedźna, budowa systemu nawodnienia na boisku we Frydku.

ar / pless.pl

źródło: UG Miedźna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.