Sport

  • 18 kwietnia 2024
  • 19 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 4279

Umowa na remont basenu w Rolniczoku w końcu podpisana

Do końca roku powinna zakończyć się modernizacja niecki basenu w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. Wybór wykonawcy przyniosło dopiero piąte postępowanie przetargowe.

basen rolniczok
Basen w Rolniczoku przejdzie remont · fot. PZS nr 2 w Pszczynie


Inwestycja obejmie m.in. modernizację niecki basenu, wymianę posadzki plaży basenowej i klatki schodowej, wymianę oświetlenia, instalacji hydrantowej, ślusarki drzwiowej czy malowanie i płytkowanie ścian hali basenowej. Wykonawca zrealizuje zadanie w formule zaprojektuj i buduj. Całość zgodnie z zawartą umową powinna zakończyć się końcem bieżącego roku.

Umowa na remont basenu w Rolniczoku podpisana - 17.04.2024
Umowa na remont basenu w Rolniczoku podpisana - 17.04.2024 · fot. powiat


- W tej kadencji pozyskaliśmy środki na modernizację budynku basenu przy największej powiatowej szkole. Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych obiekt przeszedł termomodernizację, wykonaliśmy również instalację fotowoltaiczną i nowoczesną wentylację z odzyskiem ciepła. Równolegle szukaliśmy możliwości, by sfinansować także remont wewnątrz budynku, ponieważ konieczne jest wzmocnienie konstrukcji niecki basenu i wymiana okładzin niecki i plaży basenowej. 2,7 mln zł pozyskaliśmy na ten cel z funduszu Polski Ład - mówi starosta Barbara Bandoła.

Oferty w przetargach w znaczny sposób przewyższały zabezpieczoną kwotę, a rozstrzygnięcie przyniosło piąte postępowanie. Zadanie wykona przedsiębiorstwo SUPERBAU z Lipia za 3,3 mln zł. Wkład własny Powiatu wyniesie 600 tys. zł. Umowę z wykonawcą podpisali starosta Barbara Bandoła oraz członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Nogły.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj