Sport

  • 27 marca 2024
  • 30 marca 2024
  • wyświetleń: 3738

Mieszkańcy od lat sami dbają o boisko. Teren przejęła gmina, powstanie miejsce rekreacji

Gmina Goczałkowice-Zdrój nabyła nieodpłatnie działkę przy ul. Aleja II. To m.in. teren boiska, o które obecnie dbają mieszkańcy. Dzięki komunalizacji będzie można stworzyć tam bezpieczne miejsce rekreacji.

Boisko przy ul. Aleja II w Goczałkowicach · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W wyniku wieloletnich starań Gminy Goczałkowice-Zdrój, samorząd nieodpłatnie nabył od Skarbu Państwa w drodze komunalizacji dużą działkę w rejonie ul. Aleja II. Jej powierzchnia to ponad 1,6 ha.

Na działce znajduje się boisko, które od 20 lat we własnym zakresie utrzymują mieszkańcy Osiedla Wodociągowego. Wśród nich także radny Zbigniew Jacek.

- Mieszkańcy dbają o ten teren. Koszą, wałują, udało się ustawić tam bramki, ławeczki czy piłkochwyty - opowiada. Z boiska chętnie korzystają dzieci, a także starsi miłośnicy sportu. Swego czasu na tym terenie regularne mecze rozgrywało prawie 100 piłkarzy. - Przejęcie przez gminę tej działki to dla nas świetna informacja i szczęśliwy finał naszych wieloletnich starań. Liczymy, że uda się tu stworzyć piękne tereny zielone pod rekreację dla mieszkańców - dodaje Zbigniew Jacek.

I taki jest właśnie plan! Gmina - już jako właściciel - będzie mogła zagospodarować działkę na Osiedlu Wodociągowym, aby mieszkańcy mogli spędzać wolny czas w komfortowych warunkach.

- Tworzymy nowe miejsca rekreacji w różnych miejscach w gminie - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

- Mamy piękny plac zabaw w Parku Zdrojowym, a także wyremontowane boisko przy Szkole Podstawowej nr 1. Kolejny plac zabaw powstanie na Kolonii Brzozowej, przy ul. Solankowej. Cieszę się, że po wielu latach starań gmina stała się właścicielem nieruchomości na Osiedlu Wodociągowym. Tam również stworzymy miejsce rekreacji dla mieszkańców - boisko z prawdziwego zdarzenia. W pobliżu planujemy też budowę placu zabaw - podkreśla wójt.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.