Sport

  • 19 marca 2024
  • wyświetleń: 915

Relacja z wycieczki Jeseniki - Pradziad i Vysoka hole (Czechy) 09.03.2024

9 marca Klub Sportowo-Turystyczny Diablak zaproponował kolejną wycieczkę górską - tym razem w Czechach i w Sudetach.

Relacja z wycieczki Jeseniki - Pradziad i Vysoka hole (Czechy) 09.03.2024


Tym razem bardzo duża grupa, ponad 40 uczestników, odwiedziła pasmo Wysokiego Jesionika (Hrubý Jeseník) w Sudetach Wschodnich zdobywając Masyw Pradziada, czyli najwyższy szczyt tegoż pasma. Wycieczkę rozpoczęliśmy na przełęczy (Sedlo Videlský kriz), z której wyruszyliśmy na Pradziada (1491 m n.p.m.), a następnie przez Wysoką (1465 m n.p.m.) zeszliśmy do miejscowości Karlova Studanka, skąd naszą grupę odebrał autokar.

Pogoda dopisała i nasza wycieczka odbyła się częściowo w warunkach zimowych. W tym miejscu jako organizatorzy chcieliśmy podziękować uczestnikom za bardzo dobre przygotowanie do warunków pogodowych.

  • Trasa: Sedlo Videlský kriz - Pradziad - Wysoka - Karlova Studanka
  • Długość trasy: ok. 19 km. Suma przewyższeń: 800 m.


Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Zapraszamy na inne wyjazdy/zajęcia organizowane przez Nasz Klub. Zaglądajcie na naszą klubową stronę pod adresem http://www.kstdiablak.pl.

Pozdrawiamy, KST DIABLAK.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj