pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 29 października 2006
  • wyświetleń: 6128

PALF: Jesienna kolejka

PALF: Jesienna kolejka
Relaks pechowo uległ Szybkim Bananom


W X kolejce Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu swoją drugą (niestety gorszą) twarz pokazała jesień. Do tej pory pogoda sprzyjała uczestnikom XII edycji ligi na małych boiskach. Tym razem, co prawda, temperatura była jeszcze dość wysoka, lecz piłkarzom przeszkadzał silny wiatr i padający deszcz.
Mimo to w siedmiu rozegranych spotkaniach padło aż 41 bramek, co jest najlepszym rezultatem w tym sezonie.


Kolejka rozpoczęła się od potyczki ubiegłorocznych medalistów tj. Poligonersów i Jakuba. Już w pierwszej akcji meczu wicemistrzowie objęli prowadzenie. Team z „Poligonu” nie załamał się jednak i stworzył sobie kilka znakomitych okazji do zdobycia bramki i w końcu bramkarza Jakuba zdołał pokonać Osiński. Do przerwy był zatem remis.

PALF: Jesienna kolejka · fot. Andzejek


Po zmianie stron role się odwróciły, bo na prowadzenie brązowych medalistów wyprowadził Komander. Jakub dążył do wyrównania, lecz z trudem dochodził do dogodnych sytuacji. Jednak w końcówce meczu w przeciągu zaledwie dwóch minut ATS przeprowadził dwie zabójcze akcje i zainkasował komplet punktów.

Poligoners – ATS Jakub 2:3 (1:1)
Bramki dla Poligonersów: Osiński Miłosz, Komander Dariusz
Bramki dla ATSu Jakub: Wojciech Adrian (dwie), Górny Marcin
Żółta kartka: Kucharzewski Maciej (ATS Jakub)


Trzecia drużyna ligowej tabeli w konfrontacji z Relaksem była zdecydowanym faworytem. Jednak już początek spotkania pokazał, że nie będzie to łatwa przeprawa dla ekipy z Osiedla Piastów. W pierwszej odsłonie prowadzenie dwukrotnie obejmował Relaks lecz dwukrotnie cieszył się z niego tylko kilkadziesiąt sekund.
W drugiej części więcej okazji do zdobycia bramki miał zespół Relaksu, lecz zawodziła skuteczność. Szybkie Banany grały bardzo chaotycznie i zanosiło się na podział punktów.
W ostatniej akcji meczu szczęście uśmiechnęło się jednak do zespołu Cygana i Jaromin z najbliższej odległości zdobył zwycięską bramkę.

Relaks Katon Pub – Szybkie Banany 2:3 (2:2)
Bramki dla Relaksu: Wieczorek Tomasz (dwie)
Bramki dla Szybkich Bananów: Jaromin Błażej (dwie), Paliczka Kamil


Po kilku słabszych, lecz zwycięskich spotkaniach Hotel Imperium tym razem podejmował Termex. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga obrońców mistrzowskiego tytułu, którzy przeprowadzili kilka składnych akcji a co ważniejsze dwie z nich zakończyły się bramkami. Drużyna Krętosza grała bez przekonania i wiary w końcowy sukces, toteż w drugiej odsłonie padły kolejne gole dla Imperium. Im bliżej końca meczu tym słabiej prezentował się Termex dlatego też nie może dziwić fakt, że nie zdołał zdobyć nawet honorowej bramki.

Termex – Hotel Imperium 0:6 (0:2)
Bramki dla Imperium: Kubiczek Łukasz (trzy), Kroczek Tomasz, Rydzko Mariusz, Wrona Marian


Nieźle grający zespół Fa-Ktu w X kolejce liczył na łatwe zwycięstwo z będącym w głębokim kryzysie Prodrexem. Pierwsze minuty pokazały jednak, że o punkty nie będzie łatwo. Grający bez zmiany zawodnicy Prodrexu umiejętnie bronili dostępu do swojej bramki a co ważniejsze po jednej z szybkich kontr zdołali zdobyć bramkę! Fa-Kt próbował odrabiać straty, lecz w pierwszej części grał zbyt nerwowo.
Przełamanie nastąpiło dopiero po zmianie stron, kiedy wyrównał wicelider strzelców – Prax. Im bliżej końcowego gwizdka tym wyraźniejsza była przewaga Fa-Ktu, który ostatecznie jeszcze, dwukrotnie pokonał bramkarza Prodrexu i zasłużenie wygrał całe spotkanie.

Fa-Kt – Prodrex 3:1 (0:1)
Bramki dla Fa-Ktu: Prax Bartosz, Strzelec Mariusz, Ścigała Łukasz
Bramka dla Prodrexu: Podbioł Gabriel


Konfronatcja Kometu z Rutgersami zapowiadała się niezwykle interesująco. Oba zespoły w tabeli dzielił zaledwie punkt i zwycięstwo w tym meczu było szczególnie cenne. Do przerwy minimalnie prowadzili Rutgersi, ale gra była bardzo wyrównana. Kiedy w drugiej odsłonie Rutgersi strzelili kolejne dwie bramki (w tym sezonie ekipa braci Piotrkowskich nie była jeszcze tak skuteczna) wyglądało, że Komet nic już nie zmieni. Jednak bramką do boju swoich kolegów zdołał poderwać jeszcze Kanik. Komet ruszył odważnie do ataku, lecz bramka Mańki w ostatniej minucie nie mogła już zmienić losów tego spotkania.

Komet – LMB Rutgers 3:4 (1:2)
Bramki dla Kometu: Mańka Dawid (dwie), Kanik Tomasz
Bramki dla Rutgersów: Olszynka Aleksander (dwie), Piotrowski Rafał, Piotrowski Gabriel
Żółte kartki: Olszynka Artur (LMB Rutgers), Kos Adrian (Komet) – pauzuje w następnym meczu


Po niezłym spotkaniu Kilersów w ubiegłym tygodniu zawodnicy beniaminka liczyli na równie dobry występ przeciwko Żubrom. Początek potyczki dość wyrównany, choć więcej spokoju i doświadczenia wykazywali zawodnicy OKSu, którzy objęli prowadzenie. Kilersi dążyli do wyrównania, lecz z trudem dochodzili do pozycji strzeleckich. Na dodatek tuż przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszych dwudziestu minut prowadzenie podwyższył zespół OKSu. Druga połowa bez „fajerwerków”. Beniaminek, co prawda walczył, lecz nie zaprezentował nic, czym mógłby zaskoczyć przeciwnika. Wyższość swojego zespołu w tym spotkaniu udokumentował pod koniec spotkania Wiktorczyk

Kilers – OKS Żubry 0:3 (0:2)
Bramki dla OKSu Żubry: Wiktorczyk Miłosz (dwie), Szczepańczyk Paweł
Żółte kartki: Słabaszewski Arkadiusz (Kilers), Musioł Rafał (Kilers) – pauzuje w dwóch następnych meczach


Na zakończenie deszczowej niedzieli drużyna Mieszka spotkała się z czechowickim Bayernem. Od pierwszego gwizdka zarysowała się przewaga pszczyńskiej piątki, która po kwadransie gry prowadziła już 4:0. Beniaminek nie zamierzał się jednak poddawać i w przeciągu zaledwie dwóch minut odrobił część strat.
Po zmianie stron drużyna Mieszka szybko opanowała jednak sytuację i zdobyła kolejne cztery bramki, na które Bayern zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem.
Dzięki wygranej zespół z Osiedla Piastów umocnił się na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

Mieszko – Bayern Czechowice 8:3 (4:2)
Bramki dla Mieszka: Mika Łukasz (sześć), Maszudziński Bartosz (dwie)
Bramki dla Bayernu: Grolik Grzegorz (dwie), Jasionowski Dawid
Żółta kartka: Grolik Grzegorz (Bayern Czechowice) – pauzuje w następnym meczu

Andzejek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.