• 25 października 2006
  • wyświetleń: 2620

PALP: Po raz pierwszy...

W świetle jupiterów Mieszko wygrał z Hotelem Imperium

Tego jeszcze w tym sezonie na boiskach trawiastych nie było. Po raz pierwszy z kompletem punktów swój pojedynek ligowy zakończyli zamykający ligową tabelę gracze ZRB Krawieczek. W meczu otwierającym X kolejkę spotkań w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej pokonali sąsiada z ligowej tabeli drużynę Bosch/Halmax. Mecz nie stał na najwyższym poziomie i długo zanosiło się, że zakończy się podziałem punktów. W ostatnich 10 minutach obudzili się mający dotąd niewielką przewagę zawodnicy ZRB i zdobyli dwie bramki.

Drugim środowym spotkaniem był pojedynek z przeciwległego końca ligowej drabinki. Spotkał się w nim otwierający ligową stawkę obrońca mistrzowskiego tytułu – Hotel Imperium z wiceliderem Mieszkiem. Oba zespoły do tego meczu podchodziły z mianem niepokonanych.

Wynik spotkania otworzył już w 5 minucie lider strzelców Mika, dla którego było to 16 trafienie w sezonie. Po kolejnych pięciu minutach ładnym strzałem z za pola karnego popisał się Chrapkiewicz i było 1:1.
W tym fragmencie tego szlagierowego pojedynku więcej z gry miała drużyna Imperium jednak drugą bramkę z rzutu wolnego zdobył za sprawą Maszudzińskiego team z Osiedla Piastów. Mimo kilku okazji taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron zespół Mieszka ograniczał się głównie do przeszkadzania zawodnikom Imperium i obrony korzystnego wyniku. Toteż z biegiem czasu ataki obrońców mistrzowskiego tytuł były coraz bardziej desperackie, lecz szczęście w środowy wieczór najwyraźniej dopisywało drużynie Mieszka. Dlatego mimo naporu Imperium do ostatniego gwizdka mecz zakończył się skromną wygraną brązowych medalistów z zeszłego sezonu.
Tak, więc po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy Hotelu Imperium opuścili plac boju z opuszczonymi głowami i tym samym stracili na rzecz Mieszka przewodnictwo w ligowej tabeli.

Na zakończenie piłkarskiej środy spotkał się wicemistrz z beniaminkiem. Pojedynek stał na dość wysokim poziomie. Szybkie akcje przenosiły się raz pod jedną raz pod drugą bramkę. Zarówno „samochodziarze” jak i Termex/Bannany grały bardzo otwartą i widowiskową piłkę mimo to w pierwszych dwudziestu minutach, głównie ze względu na słabą skuteczność obu drużyn oraz świetną postawę bramkarzy bramek nie zobaczyliśmy.

Druga odsłona nie przynosi zmiany stylu gry z tą tylko różnicą, że w końcu przełamał się Cadi-Car i dzięki trafieniu Kokoszki objął prowadzenie. Drużyna pod wodzą Cygana miała kilka okazji żeby wyrównać, lecz napastnikom, Termexu pod bramką Mrozika najwyraźniej brakowało zimnej krwi. W końcu jednak zawodnikom beniaminka udało się zdobyć bramkę tyle że... niestety było to trafienie samobójcze.

Zatem mimo niezłej postawy drużyna Termexu/Banany musiała uznać wyższość wicemistrzów. Dzięki zwycięstwu Cadi-Car awansował na najniższy stopień podium i jeśli wygra zaległe spotkanie ze Starą Wsią obejmie prowadzenie w tabeli.

Wyników spotkań X kolejki rozegranych awansem
– 25 października 2006 – Stadion Leśny

Bosch Service/Halmax – ZRB Krawieczek 0-2 (0-0)

Bramki dla ZRB Krawieczek: Krawieczek Grzegorz I, Czebortowicz Zbigniew

Hotel Imperium – Mieszko 1-2 (1-2)
Bramka dla Hotelu Imperium: Chrapkiewicz Marek
Bramki dla Mieszka: Mika Łukasz, Maszudziński Bartosz
Żółte kartki: Mika Łukasz, Pasternak Marcin (obaj Mieszko) – obaj pauzują w następnym meczu

Cadi-Car – Termex/Banany 2-0 (0-0)
Bramki dla Cadi-Caru: Kokoszka Damian, Fuławka Bartosz (samobójcza)
Żółte kartki: Grygier Maciej (Cadi-Car), Cygan Przemysław (Termex/Banany) – pauzuje w następnym meczu