pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 10 października 2006
  • wyświetleń: 2234

PLKS: Płomień robi problemy

Złe wieści napływają z Pszczyny, czytamy na serisie siatka.org. Nowy nabytek klubu Karina Grząba najprawdopodobniej nie wystąpi w pierwszej rundzie rozgrywek II ligi kobiet. A wszystko za sprawą braku porozumienia włodarzy WSZiM Płomienia Sosnowiec i PLKS-u w sprawie jej wypożyczenia

Karina Grząba przez ostatnie kilka sezonów reprezentowała chorzowski Sokół. Grała tam na zasadzie wypożyczeniu z Płomienia. Tam nabrała pewności, techniki i woli walki. Po zakończeniu sezonu postanowiła zmienić środowisko. Sokół dokonał wzmocnień i raczej ciężko byłoby Karinie zagrać w Chorzowie.

Padła propozycja gry w PLKS Pszczyna, klubie z którym kilka dni wcześniej związała się była rozgrywająca Sokoła Ania Kaczmar. Zawodniczka podjęła decyzje. Zaczął się obóz, później sparingi, a jeszcze później turnieje towarzyskie. W jednym z ostatnich turniejów zawodniczce odnowiła się stara kontuzja, która leczy do dziś. Jednak mimo to trener Bućko widział Karinę w składzie PLKS-u.

Schody zaczęły się tuż przed ligą. Przedstawiciele obu klubów spotkali się, jednak do porozumienia nie doszło. Płomień tłumaczył swoje racje tym, iż Karina jest ich zawodniczką i po takim czasie jaki przebywała w pierwszej lidze mają prawo za jej wypożyczenie żądać wyższej kwoty niż zaproponował PLKS. Tym bardziej iż zawodniczka zamierza występować w klubie, który jest przeciwnikiem grupowym Płomienia.

Natomiast przedstawiciele klubu z Pszczyny tłumaczyli swoje racje poniesionymi już kosztami przygotowania zawodniczki do sezonu (wjazdami na sparingi, obozem), a do tego doszły koszty rehabilitacji jaką przechodzi obecnie zawodniczka. Zatem kwota, która żąda sosnowiecki klub za Karinę jest dla nich nie do przyjęcia.

Więcej czytaj w serwisie siatka.org

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.