Reklama

Sport

  • 18 listopada 2023
  • wyświetleń: 2353

[ZDJĘCIA] Tor curlingowy już otwarty! Symboliczny ślizg wykonali wójt i Apoloniusz Tajner

W sobotę 11 listopada został uroczyście otwarty tor curlingowy w Centrum Multidyscyplinarnym w Pawłowicach.

Otwarcie toru curlingowego w Centrum Multidyscyplinarnym w Pawłowicach - 11.11.2023 · fot. UG Pawłowice


W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy, przedstawiciele samorządu gminnego oraz zaproszeni goście. Wstęgę przecięli: Franciszek Dziendziel wójt gminy Pawłowice, Tomasz Porwisz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach oraz Apoloniusz Tajner, trener i działacz sportowy, szkoleniowiec reprezentacji Polski w skokach narciarskich, prezes Polskiego Związku Narciarskiego i poseł elekt. Symboliczny, pierwszy ślizg kamieniem po nowej tafli toru wykonał wójt gminy, a zaraz za nim Apoloniusz Tajner.

Tor curlingowy w Pawłowicach jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Obiekt ten nie tylko umożliwi rozwijanie lokalnych talentów, ale także przyczyni się do wzrostu popularności tego oryginalnego sportu.

Inauguracja toru była połączona z młodzieżowym turniejem z cyklu Grand Prix Polski Juniorów w curlingu, który odbywał się od 10 do 12 listopada właśnie w pawłowickim obiekcie. W zawodach rywalizowało 6 drużyn, w tym 4 drużyny z gminy Pawłowice oraz 2 świdnickie z Dolnośląskiego Klubu Curlingowego DKC. I miejsce zdobyła drużyna KS Rokita, II miejsce KS Herman, a III miejsce należało do drużyny DKC GDW, która pokonała KS Brachaczek.

Budowa toru była inwestycją realizowaną w ramach przebudowy Centrum Multidyscyplinarnego zarządzanego przez Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach. Modernizacja obejmowała dwa etapy.

W I etapie, w 2022 roku wymienione zostało pokrycie dachowe na całym obiekcie oraz prace przygotowawcze potrzebne do przeprowadzenia drugiego etapu prac. Nowe pokrycie ma specjalną membranę wypełnioną powietrzem, dzięki czemu na lodowisku panują bardzo dobre warunki termoizolacyjne i akustyczne.

II etap zakończył się w listopadzie tego roku i dotyczył m.in. budowy toru curlingowego. W hali lodowiska wydzielono miejsce na tor, wybudowano ściankę wewnętrzną i drewniany strop. Na posadzce zamontowano instalację chłodniczą toru curlingowego. Prace objęły także budowę instalacji uzdatniania wody na potrzeby wykonania tafli lodu toru i lodowiska oraz budowę instalacji wentylacji mechanicznej wraz z osuszaniem toru.

W ramach zadania wymieniono oświetlenie na całym obiekcie wraz z oświetleniem awaryjno-ewakuacyjnym. Wybudowano szatnię dla zawodników oraz pomieszczenie z centralną wentylacją. Dzięki osobnemu systemowi chłodniczemu na lodowisku panuje specyficzny mikroklimat, a nowa klimatyzacja i wentylacja mechaniczna mają utrzymywać stałą temperaturę tj. +5 stopni Celsjusza.

Całkowity koszt realizacji I i II etapu zadania to około 5,5 mln zł, z czego 1 243 800 zł Gmina Pawłowice pozyskała w formie dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Wykonawcą robót była firma SKID Sp. z o.o. z Pawłowic, a prace instalacyjne wykonała firma Fortino Sp. z o.o. z Jastrzębia-Zdroju.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.