Reklama

Sport

  • 2 listopada 2023
  • wyświetleń: 5228

Filip z Czarkowa najszybszym z Polaków na mistrzostwach Europy i Świata!

W miniony weekend - w dniach 28-29 października - odbyły się mistrzostwa Europy i Świata federacji Virtus Sport w biegach przełajowych. Wraz z kadrą narodową osób z Zespołem Downa wystartował Filip Walecki w kategorii II.

Filip Walecki na mistrzostwach Europy i świata federacji Virtus Sport - 28-29.10.2023 · fot. Filip na 21 biegu


Mieszkaniec Czarkowa wystartował na dystansie 2 i 4 km i dwukrotnie zajął czwartą pozycję, będąc jednocześnie najszybszym z Polaków. To był pierwszy start osób z zespołem Downa w biegach przełajowych - zawodach o randze światowej. Ponadto Filip po raz pierwszy startował zawodach Federacji Virtus Sport ze świeżo uzyskaną licencją startową!

Loading...


Virtus to Międzynarodowa Federacja Sportu zrzeszająca sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Jest ona członkiem - założycielem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.

Kolejne zawody odbędą się w czerwcu w Szwecji. Determinacja Filipa do pokonania zagranicznej konkurencji jest wielka! Filip obecnie do wszystkich swoich startów przygotowuje się w Beskidzkim Zrzeszeniu Sportowo-Rehabilitacyjnym "Start" pod opieką pani trener Eweliny Zbijowskiej.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.