Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 25 września 2006
  • wyświetleń: 5320

PALF: Zgodnie z planem?

PALF: Zgodnie z planem?
Mimo dobrej postawy Kilersi wciąż bez punktów


Pierwsza jesienna kolejka Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu przyniosła tylko 26 bramek i była jak dotąd najsłabszą pod tym względem w XII sezonie.
Swoje pierwsze zwycięstwa w tym sezonie odniosły najdłużej grające w lidze zespoły – Relaks i Żubry. Od trzech spotkań przełamać się nie mogą drużyny Prodrexu i Mieszka. Na fali drużyny Szybkich Bananów, Termexu i Kometu. Szczęśliwe wygrane medalistów – Jakuba i Imperium. Tak w skrócie wyglądała V kolejka.

PALF: Zgodnie z planem? · fot. Andzejek


Sporo emocji było w meczu otwierającym V serię spotkań. Mimo, że mecz nie stał na najwyższym poziomie w napięciu trzymał do ostatnich minut, bowiem wicemistrz – ATS Jakub dopiero dwie minuty przed końcem spotkania zdołał trafić do siatki Rutgersów wykorzystując okres gry w przewadze po czerwonej kartce Szymczyka.

LMB Rutgers – ATS Jakub 0:1 (0:0)
Bramka dla ATSu Jakub: Górny Marcin
Czerwona kartka: Szymczyk Sławomir (LMB Rutgers) – za dwie żółte w 35 minucie – pauzuje w następnym meczu


Potyczka dwóch „najczyściej” grających do tej pory zespołów nie zachwyciła. Grający bez zmiany zawodnicy Relaksu przez większość spotkania bronili dostępu do własnej bramki a że czynili to bardzo skutecznie Fa-Kt był momentami bezradny. Bramki padły w ostatnich minutach obu części. Pierwszą głową zdobył Pękała, druga po szybkiej kontrze Wieczorek.

Fa-Kt – Relaks Katon Pub 0:2 (0:1)
Bramki dla Relaksu: Pękała Artur, Wieczorek Tomasz


Wyraźny kryzys przeżywa drużyna Prodrexu. Tym razem zespół pod wodzą Witoszka uległ drużynie OKSu. Zespół Żubrów, dla którego była to dopiero pierwsza wygrana w tym sezonie na tle przeciwnika zaprezentował całkiem niezłą grę.

Prodrex – OKS Żubry 2:6 (0:2)
Bramki dla Prodrexu: Niemiec Piotr, Ryguła Grzegorz
Bramki dla OKSu: Wiktorczyk Miłosz (trzy), Szczepańczyk Paweł (dwie), Ochman Dawid


Dość pechową trzecią z rzędu porażkę zanotował zespół Mieszka. W derbach Osiedla Piastów najwięcej emocji było w dwóch ostatnich minutach, kiedy to dwukrotnie Szybkie Banany a później Mieszko nie zdołali wykorzystać przedłużonych rzutów karnych.

Mieszko – Szybkie Banany 1:2 (1:1)
Bramka dla Mieszka: Pater Wojciech
Bramki dla Szybkich Bananów: Jaromin Błażej, Musiolik Sebastian


Dobry mecz z obrońcami mistrzowskiego tytuł rozegrał team Poligonersów. Grający bez kilku podstawowych zawodników brązowi medaliści przez większą część spotkania udanie rozbijali ataki Imperium. Wyjątkowo dobrze w bramce spisywał się Gandyk zaś z drugiej strony nieskutecznością raził lider strzelców Kubiczek. W końcu jednak ten pierwszy skapitulował a drugi się przełamał.

Poligoners – Hotel Imperium 0:2 (0:0)
Bramki dla Imperium: Chrapkiewicz Marek, Kubiczek Łukasz


Niezłe spotkanie rozegrał beniaminek z Czechowic, który bliski był wywiezienia punktu. W końcowych minutach nie zdołał jednak wykorzystać zarówno karnego jak i przedłużonego karnego. Tym samym Termex po trzeciej kolejnej wygranej awansował na piątą pozycję w tabeli.

Bayern Czechowice – Termex 1:2 (1:1)
Bramka dla Bayernu: Grolik Grzegorz (przedłużony rzut karny)
Bramki dla Termexu: Wojtala Wojciech, Fuchs Łukasz
Żółta kartka: Jarczok Łuksz (Termex)


Mecz kończący V kolejkę spotkań przyniósł nadspodziewanie wiele emocji. Skazany na porażkę zespół beniaminka Kilers rozegrał bardzo dobry mecz i bliski był wywalczenia swoich pierwszych punktów. Grając jednak bez zmiany w końcówce wyraźnie opadł z sił i Komet zdołał przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Komet – Kilers 4:3 (2:2)
Bramki dla Kometu: Kos Damian (dwie), Kubica Szymon, Koczet Szymon
Bramki dla Kilersów: Słabaszewski Arkadiusz (dwie), Szweda Krzysztof
Żółta kartka: Bała Artur (Kilers)


W przyszłą niedzielę 1 października zostanie rozegrana VI seria gier w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Futsalu. Nieco uległ zmianie terminarz pierwszej październikowej kolejki i przedstawia się teraz następująco:

VI kolejka, niedziela, 1 października 2006:
10:10 OKS Żubry - Mieszko
11:00 Hotel Imperium - Bayern Czechowice
11:50 Kilers - ATS Jakub
12:40 LMB Rutgers – Prodrex
13:30 Relaks – Komet
14:20 Termex - Fa-Kt
15:10 Szybkie Banany – Poligoners


Andzejek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.