Reklama

Sport

  • 3 września 2023
  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 5570

[WIDEO, FOTO] 14-letnia Maja Musiolik z sukcesami w Pucharze Polski w jeździectwie!

W dniach 22-27 sierpnia w Jakubowicach odbył się Puchar Polski oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w konkurencji skoków przez przeszkody. W zawodach tych uczestniczyła 14-letnia mieszkanka naszej gminy Maja Musiolik. Wysoki poziom, jak również duża liczba uczestników (ponad 100 koni), nie przeszkodził jej w osiągnięciu sukcesu!

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w konkurencji skoków przez przeszkody


W Drużynowych Mistrzostwach Polski, reprezentując Kadrę Małopolski, Maja Musiolik na wałachu L’amour została srebrną medalistką, natomiast w Pucharze Polski indywidualnie została czwartym zawodnikiem w kraju!Jazda konna młodej mieszkanki Jankowic to jej pasja od 5. roku życia, ale dopiero od 3 lat Maja bierze udział w zawodach sportowych. Pod okiem trenerki Wiktorii Janosz, również z Jankowic, Maja startowała w zawodach konnych na poziomie regionalnym reprezentując klub sportowy PLKJ Plessówka. By móc rozpocząć starty ogólnokrajowe i doskonalić swoje umiejętności w październiku 2022 Maja rozpoczęła treningi pod okiem doświadczonego trenera Krzysztofa Wójcika (Wójcik Team) w Skawinie i do dzisiaj właśnie z tym trenerem w małopolskim klubie KJ Facimiech na co dzień pracuje.Od zeszłego roku Maja startuje w zawodach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, rywalizując nie tylko z rówieśnikami, ale również uczestnicząc w konkurencjach seniorskich. Na swoim koncie ma już kilka sukcesów w tym roku: jak Wicemistrzostwo Małopolski, 2. miejsce w zawodach międzynarodowych rangi CSI Cracovia Szary oraz czołowe lokaty w zawodach ogólnokrajowych i regionalnych.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.