• 15 września 2006
  • wyświetleń: 2763

PALP: Mamy nowego lidera

Cadi-Car wygrał z Elwo i przez dobę był liderem

Po IV kolejkach Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej na czoło tabeli wysunął się zespół Mieszka. A stało się to dzięki wysokiej wygranej drużyny z Osiedla Piastów nad zamykającą tabelę ekipą ZRB Krawieczek oraz pauzie dotychczasowego lidera.

IV seria gier rozgrywana była w dwóch „ratach”.
W środowe popołudnie pierwsze punkty tej jesieni stracił dotychczasowy wicelider Japibud remisując z Termexem/Bananami.
Trzy punkty w meczu z drużyną Elwo dały Cadi-Carowi pozycję lidera ale... tylko do czwartku.

A czwartek można śmiało nazwać „czwartkiem cudów”. Prawie wszystkie spotkania zakończyły się nieoczekiwanymi wynikami.

Najpierw drużyna Katona pokonała Boscha. I o ile zwycięstwa tych pierwszych można się było spodziewać to już jego rozmiarów raczej nie.

Następnie beniaminek Debeciarze zaskoczył dobrą grą jednego z kandydatów do ligowego podium – Starą Wieś i po raz pierwszy trzy punkty pojechały do Czechowic.

Dość sensacyjnie zakończył się mecz innego beniaminka – Dejavu z ATSem Jakub. Po trzech minutach gry zespół z Osiedla Daszyńskiego prowadził już 3:0!!! Ale do przerwy prowadził tylko 3:2. W drugich dwudziestu minutach strzelał już tylko beniaminek i to właśnie zawodnicy tej drużyny schodzili z placu gry z podniesionymi głowami.

Liderem wśród strzelców po IV kolejkach z siedmioma golami jest zawodnik Katona Łukasz Kędzior, który w ostatniej kolejce zdobył 5 bramek.

Nóg przeciwników nie oszczędzali także zawodnicy toteż 9 żółtych kartoników i 1 czerwona kartka są jak dotąd niechlubnym rekordem IV edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej.

Komplet wynikiów 4 kolejki – 13-14 września 2006

Cadi-Car - Elwo 2-0 (1-0)

Bramki dla Cadi-Caru: Paszek Tomasz (dwie)
Żółta kartka: Kokoszka Damian (Cadi-Car)

Japibud – Termex/Banany 1-1 (1-0)
Bramka dla Japibudu: Cepok Marcin
Bramka dla Termexu: Świerkot Michał
Żółte kartki: Blacha Marek, Żupa Wojciech (obaj Japibud)

Debeciarze-XYZ – Stara Wieś 2-1 (1-0)
Bramki dla Debeciarzy: Olejok Marcel (dwa)

Bramki dla Jakuba: Drzyzga Rafał, Ścigała Łukasz, samobójcza
Żółte kartki: Zagórda Zdzisław (Dejavu), Stieber Maciej, Drzyzga Grzegorz (obaj ATS Jakub)
Czerwona kartka: Kania Tomasz (Dejavu) – za dwie żółte – 33 minuta

Mieszko – ZRB Krawieczek 7-0 (2-0)
Bramki dla Mieszka: Mika Łukasz (trzy), Bebło Łuksz (dwie), Pasternek Marcin, Jarząbek Mariusz
Żółta kartka: Krawieczek Grzegorz I (ZRB Krawieczek)

Następna kolejka PALP już w sobotę 16 września. Będzie to XIII kolejka, która zostanie rozegrana awansem.