Reklama

Sport

  • 16 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 4387

Eliza Megger i Marzanna Helbik w reprezentacji Polski na 19. Mistrzostwa Świata w Budapeszcie

W dniach 19-26 sierpnia w Budapeszcie odbędą się 19. Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. W tym roku globalny czempionat świętuje swoje 40-lecie.

Eliza Megger i Marzanna Helbik w reprezentacji Polski na 19. Mistrzostwa Świata w Budapeszcie · fot. LKS Pszczyna


Pierwsze mistrzostwa z 1983 roku w Helsinkach przyniosły nam dwa mistrzowskie tytuły: Edwarda Sarula w pchnięciu kulą i Zdzisława Hoffmanna w trójskoku (łącznie Polska zdobyła cztery medale).

W tegorocznej imprezie weźmie udział 67 reprezentantów Polski, a wśród nich mieszkanka naszego miasta, zawodniczka LKS Pszczyna Eliza Megger. Podopieczna trener Marzanny Helbik wystartuje w swojej koronnej konkurencji 1500m. Będzie to kolejna impreza najwyższej rangi, gdzie spotka całą światową czołówkę z Kenijką Faith Kipyegon na czele.

Warto dodać, że również Marzanna Helbik została powołana do reprezentacji w sztabie szkoleniowym.

Eliza Megger (ur. 1999 r.) - studentka wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wychowanka klubu GKS Olimpia Grudziądz. Od 2019 roku zawodniczka LKS Pszczyna. Rekordzistka Śląska na dystansach 1500m i 3000m w hali i na stadionie. Wielokrotna Mistrzyni i medalistka Mistrzostw Polski. Reprezentantka Polski w EYOF, Przełajowych Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Europy U20, U23 i w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w Monachium.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.