Reklama

Sport

  • 9 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2346

Światowe i europejskie wyniki pszczyńskich badmintonistek

UKS Plesbad Pszczyna może pochwalić się dobrymi wynikami zawodniczek startujących w zawodach na Litwie i w Chinach.

31. Letnia Uniwersjada w chińskim Chengdu · fot. pawelskraba


Niedawno zakończyła się 31. Letnia Uniwersjada w chińskim Chengdu. Do ćwierćfinału turnieju badmintona dotarła polska para mieszana Kornelia Marczak i Robert Cybulski (SKB Suwałki). W pierwszej rundzie pokonali parę z Korei Południowej, w drugiej reprezentantów Hongkongu. O najlepszą "ósemkę" rywalizowali z mikstem z Indii. Po zaciętym pojedynku z awansu do ćwierćfinału cieszyła się polska para.

W bezpośredniej rywalizacji o medal lepsi okazali się Fang-Chih Lee / Teng Chun Hsun z Tajwanu. Jest to największy sukces studentki katowickiej AWF na arenie międzynarodowej.

Wyniki:
  • Robert CYBULSKI, Kornelia MARCZAK — NA Gwang Min, BAHNG Ju Yeong (Korea) 21:13 21:19
  • Robert CYBULSKI, Kornelia MARCZAK — YEUNG Shing Choi, FU Chi Yan (Hongkong) 10:21 21:18 21:19
  • Robert CYBULSKI, Kornelia MARCZAK — Deep RAMBHIYA, Rutaparna PANDA (Indie) 21:16 16:21 21:18


Źródło informacji: http://www.badmintonzone.pl

Mistrzostwa Europy do lat 17 · fot. Polski Związek Badmintona


Młoda zawodniczka UKS Plesbad, Olga Szwarnowiecka reprezentuje nasz kraj na Mistrzostwach Europy do lat 17. Polska drużyna wylosowała grupę nr 6. W pierwszym dniu wygrała z Irlandią 4:1 i Grecją 5:0. Następnym przeciwnikiem była Szkocja. Tym razem także wynik 4:1 dla Polski. O awansie do najlepszej "ósemki" decydował mecz ze Szwajcarią. Także 4:1 wygrali Polacy. Tym samym awansowali do ćwierćfinału.

Walka o medal przeciwko ekipie z Ukrainy zakończyła się niestety przegraną 0:3. Olga wystąpiła w deblu przeciwko Szkocji, gdzie wygrała razem z Hanną Niczyporuk. Dzielnie walczyła także przeciwko Szwajcarce, ale niestety bez powodzenia.

W środę wspólnie z Niczyporuk (AZS AWF Katowice) rozpoczną turniej indywidualny. Przeciwniczki to reprezentantki Izraela. Trzymamy kciuki.

Zawody rozgrywane są w Wilnie (Litwa), w dniach 4-12 sierpnia.

Damian Pławecki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.