Reklama

Sport

  • 8 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2514

[ZDJĘCIA] Siatkarki z POSiR-u w krajowej czołówce

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, Nadia Książkiewicz i Justyna Parko zajęły 8. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce plażowej. Zawody te są odpowiednikiem Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Siatkarki z POSiR-u w krajowej czołówce · fot. POSiR


Droga do mysłowickiego finału OOM dla pszczyńskich siatkarek rozpoczęła się w Skoczowie podczas turnieju półfinałowego Mistrzostw Śląska juniorek młodszych w siatkówce plażowej. Nasze reprezentantki rozpoczęły te zmagania od zajęcia 1. miejsca w turnieju, w którym zagrało 18 par. Kolejnym etapem był finał Mistrzostw Śląska w Mysłowicach z udziałem 24 par. Nadia i Justyna ponownie zajęły 1. miejsce i zdobyły złoty medal mistrzostw wojewódzkich. Dodajmy, że jest to pierwsze historyczne mistrzostwo Śląska dla naszego klubu. Jako mistrzynie Śląska Nadia i Justyna udały się na półfinał Mistrzostw Polski do Lublina. W gronie 32 zespołów z całego kraju zajęły 5. pozycję i uzyskały awans do finału Mistrzostw Polski, który - jak wspomniano na wstępie - w kategorii juniorek młodszych rozgrywany jest jako Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Tegorocznym gospodarzem tej imprezy w sportach letnich jest województwo śląskie. Zmagania siatkarzy plażowych (zarówno chłopców jak i dziewcząt) rozgrywane były w Parku Słupna w Mysłowicach. W turnieju występowało po 16 najlepszych par wyłonionych poprzez opisaną wcześniej drabinkę eliminacyjną.

Siatkarki z POSiR-u w krajowej czołówce
Siatkarki z POSiR-u w krajowej czołówce · fot. POSiR


Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki rozpoczęły finał OOM od wygranej 2:0 (24:22, 21:16) nad parą Hanna Puchała/Paulina Fister (Łaskovia Łask). W kolejnej rundzie pszczynianki trafiły na Julię Radelczuk i Paulinę Łabuz, faworytki imprezy, które objęte są centralnym szkoleniem w SMS-ie Spała. Reprezentantki kraju, które podczas krajowych mistrzostw reprezentowały UKS Tempo Chełm, wygrały 2:0 (21:8, 21:14). Pszczynianki "spadły" na prawą stronę turniejowej drabinki i w kolejnym meczu o wejście do "ósemki" rywalizowały z Aleksandrą Balicką i Nikolą Ratajczyk z UKS Volley 34 Łódź. Nadia i Justyna wygrały ten mecz 2:0 (21:13, 21:8). Na koniec maratonu pierwszego dnia rozgrywek należało jeszcze rozegrać spotkania o wejście do "szóstki". Tym razem przeciwnikiem były zawodniczki Wieży Radków Julia Szydełko i Amelia Sikora. W spotkaniu tym dało się we znaki zmęczenie całodniowymi rozgrywkami i niestety zespół z Pszczyny uległ 1:2 (15:21, 21:18, 6:15).

Drugiego dnia rozgrywek pozostała więc już tylko walka o 7. miejsce z ekipą Volley Wrocław Leną Frybel i Emilią Solarewicz. Pszczynianki rozpoczęły spotkanie znakomicie bo szybko osiągnęły przewagę, która mimo że w końcówce pierwszego seta stopniała, to i tak pozwoliła na wygraną 21:18. Druga partia toczyła się pod dyktando wrocławianek, które zdecydowanie zwyciężyły 21:12. Tie-break miał niesamowity przebieg. Pszczynianki prowadziły już 10:5, by po kilku chwilach był remis 11:11 i prowadzenie ekipy z województwa dolnośląskiego. Pszczynianki obroniły trzy piłki meczowe, ale ostatecznie to Volley wygrał 17:15, zaś w całym spotkaniu 2:1 i zajął 7. miejsce.

Siatkarki z POSiR-u w krajowej czołówce
Siatkarki z POSiR-u w krajowej czołówce · fot. POSiR


- Zabrakło niewiele do znalezienia się na wyższych lokatach w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na pewno szkoda niewykorzystanych szans i oddania inicjatywy rywalkom w dwóch ostatnich spotkaniach OOM, ale sezon kończymy z szerokimi uśmiechami i satysfakcją. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty i świetnego grania. Teraz jest czas dla dziewczyn na w pełni zasłużony odpoczynek. Złoty medal w województwie i bardzo dobry wynik w Polsce na pewno są powodem do dumy - podsumowała Agnieszka Szczypka, trenerka zawodniczek. Swoją "plażową" wiedzą naszą parę wspierała również Marta Szajer-Widawska.

Z siatkarkami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna grają:
  • Rodzice
  • Powiat Pszczyński
  • Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
  • Gmina Pszczyna
  • Program "KLUB 2023"
  • "Klub100" UKS Centrum Pszczyna
  • Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

BM / pless.pl

źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.