Reklama

Sport

  • 7 sierpnia 2023
  • 12 września 2023
  • wyświetleń: 6420

Rowerowy ultramaraton dla Madzi. Mirek z Góry pokonał 3200 km w dwa tygodnie!

Mirosław Rozmus z Góry 5 sierpnia rozpoczął swój udział w ultramaratonie #PolishBikeToure dookoła Polski na dystansie 3200 km. Swoją wyprawę zrealizował w zaledwie 14 dni dla Madzi Komraus, 6-latki z Woli, która choruje na wrodzoną rybią łuskę. 8244 złote - tyle do tej pory udało się zebrać. Wciąż można dokonywać wpłat!

Mirosław Rozmus wziął udział w ultramaratonie #PolishBikeToure dookoła Polski na dystansie 3200 km - 08.2023 · fot. archiwum prywatne


Madzia Komraus ma skórę delikatną jak pergamin, która potrafi zaboleć od dotyku i parzyć jak ogień. W ostatnich miesiącach Madzia mieszka w szpitalach. Niedawno przeszła operację serca, teraz leczy się po udarze niedokrwiennym mózgu. Mimo tych dolegliwości dziewczynka z ufnością wita kolejny dzień, marząc o zdrowej skórze i omijaniu szpitali szerokim łukiem.

Madzia Komraus - 6-latka z Woli choruje na rybią łuskę
Madzia Komraus - 6-latka z Woli choruje na rybią łuskę · fot. archiwum rodzinne


Rowerowy zapaleniec, który zdecydował się na rowerowy charytatywny wyczyn dla małej wojowniczki to Mirosław Rozmus z Góry - niezwykle skromny, dobry człowiek, który pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenia i pasję warto spełniać, patrząc przed siebie. Hasło jego wyprawy brzmiało "Jadę dla Madzi". Teraz przyszedł czas na podsumowanie wyprawy.

- Ten sezon, który przeszedłem, był wyjątkowy. Składał się z pięciu pasjonujących etapów Rajdu Polish Bike Tour 2023: Bałtyk 600, Góry 400, Zachód 800, Wschód 1200 i Polska 3200. Każdy z tych etapów przyniósł mi wyjątkowe wyzwania i niezapomniane przeżycia, pozostawiając trwałe wrażenia w mojej pamięci - pisze Mirosław Rozmus w mediach społecznościowych.

- Etap Polska 3200 był prawdziwym wyzwaniem wytrzymałościowym i okazją do odkrywania różnych zakątków kraju. Z dumą mogę powiedzieć, że udało mi się go ukończyć w ciągu 14 dni, 10 godzin i 31 minut, zajmując 8. miejsce w stawce. Moja inicjatywa pomocy dla MADZI była główną motywacją. Zaowocowało to zwycięstwem w kategorii MASTER 50+ oraz zdobyciem pierwszego miejsca w tej klasyfikacji - dodaje.

Loading...


- Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna. To bardzo motywujące. Tym bardziej, że pieniądze wciąż są wpłacane. Ogromnie podziękowania. Jedziemy dla Madzi cały czas. Wpłacajcie i pamiętajcie, że dobro wraca. A ja szlifuję formę na kolejne "szczyty" - mówi pan Mirosław.

Każdy może wesprzeć leczenie Małej Wojowniczki. Wystarczy przekazać 1 zł (lub inną dowolną kwotę) na numer konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001 (Bank Spółdzielczy w Pszczynie) tytułem: darowizna dla Madzi Komraus, Mirek Rozmus.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.