• wyświetleń: 3270

[FOTO] Kolarze UKS Avatar z sukcesami w Tour de Pologne Junior!

Cztery etapy, walka fair-play do ostatnich metrów i odkryte nowe talenty kolarstwa. Mowa o Tour de Pologne Junior, w którym kolejne sukcesy odnieśli kolarze z UKS Avatar - klubu z Kobielic.

Kolarze UKS Avatar z sukcesami w Tour de Pologne Junior - 08.2023 · fot. UKS Avatar

Na 2. miejscu w Żakiniach w klasyfikacji generalnej znalazła się Marta Sekta, a na 3. miejscu - Oliwia Łyżwa. W Żakach na 3. miejscu uplasował się Bartosz Blokesz. Zwycięzcą klasyfikacji "najaktywniejszy zawodnik" w kategorii Młodzików został Hubert Blokesz.

Oliwia Łyżwa wygrała etap w Bielsku-Białej, a Marta Sekta w Krakowie. Świetnie poradzili sobie również Lena Ruszkiewicz, Maja Rapior, Igor Górka i Kamil Durok.

- Młodzi zawodnicy z UKS Avatar zmierzają w dobrym kierunku. Wierzę, że w przyszłości powtórzą sukcesy wybitnych kolarzy z naszego regionu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Loading...

W poniedziałek 7 sierpnia z samego rana z UKS Avatar dotarła jeszcze jedna dobra wiadomości. Franciszek Kocur zajął 3. miejsce w Międzynarodowej Etapówce dla Juniorów w Czechach.