Reklama

Sport

  • 5 sierpnia 2023
  • 7 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3845

Pszczyński akcent na tegorocznym Rajdzie Dakar! Trwają przygotowania!

Podobnie jak rok temu, pszczyński Techtir wraz z czeską firmą Fesh Fesh przygotowuje ciężarówki do udziału w największym rajdzie świata - Dakar 2024. Fesh Fesh od lat wystawia specjalistyczne jednostki na tego typu imprezach i zajmuje się przygotowaniem samochodów pod kątem mechanicznym.

Przygotowania do Rajdu Dakar 2024 · fot. Techtir


Rolą pszczyńskiego TechTIR’a z Barkiem Woźnikowskim na czele jest stworzenie odpowiedniego, dedykowanego oprogramowania dla silników w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze parametry pracy i moc pojazdów.

- Na ten moment możemy uchylić rąbka tajemnicy, że w Dakar 2024 wystartują FORD CARGO EVO oraz TATRA JAMAL EVO. O dalszych rozwiązaniach poinformujemy Państwa już niebawem, choć na ten moment możemy zajawić, że trwają także badania związane z przygotowaniem rajdowej ciężarówki elektrycznej. Moce programowanych przez nas wozów będą wynosiły w okolicach 1150 kM, momenty obrotowe zaś za poziomie 4500 Nm i więcej. Zatem będzie się działo! - informują przedstawiciele Techtir.

Jak relacjonują, testy przeprowadzone kilka dni temu w czeskiej Koprivnivy wyszły pomyślnie, a wręcz rewelacyjnie. Kierowca rajdowy, Vaidotas Paškevičius, który podczas Dakar 2023 przemierzał pustynię w Tatrze z numerem #514, po przetestowaniu nowych rozwiązań był bardzo zadowolony. Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania jego wypowiedzi.Zachęcamy także do śledzenia profili Techtiru w social mediach, gdzie na bieżąco publikowane są informacje dakarowe z życia codziennego:

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.