Reklama

Sport

  • 28 lipca 2023
  • 29 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 4945

[FOTO] Za nami XII Goczałkowicki Rajd Rowerowy. Wzięło w nim udział ponad 280 osób!

Ponad 280 osób wzięło udział w XII Goczałkowickim Rajdzie Rowerowym, który zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Peleton w czerwonych koszulkach doskonale pokonał 24-kilometrową trasę.

12. Goczałkowicki Rajd Rowerowy - 27.08.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Po raz kolejny Goczałkowicki Rajd Rowerowy spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Po ogłoszeniu zapisów, w biurze GOSiR-u rozdzwonił się dźwięk telefonów, a lista uczestników z dnia na dzień się coraz bardziej się rozrastała. Ostatecznie na starcie XII Goczałkowickiego Rajdu Rowerowego stawiło się 280 osób. W tym gronie byli rodzice z dziećmi, seniorzy, rodziny, grupy znajomych... Piękny był widok dzieci, które brały udział w Rajdzie zarówno w krzesełkach jak i jadąc samodzielnie.

Sygnał do startu dała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, która przy dźwiękach rowerowych dzwonków odsłoniła linię startu znajdującą się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Peleton ubrany w czerwone koszulki przejechał goczałkowickimi ulicami: Wisławy Szymborskiej, Wiślną, Żeromskiego i PCK w kierunku centrum przesiadkowego przy stacji kolejowej "Goczałkowice-Zdrój". Od tego momentu rozpoczął się terenowy odcinek Rajdu, który prowadził drogą techniczną wzdłuż torów kolejowych w okolice mostu kolejowego na Wiśle. Następnie ścieżką po wale przy stawie Maciek i Zabrzeszczak grupa dojechała do korony zapory na Zbiorniku Goczałkowickim. Kolumna przejechała blisko 3-kilometrową koronę i wjechała do lasów w Zabrzegu, by po chwili znów wyłonić się na koronie i udać się w drogę powrotną, która prowadziła koroną zapory, następnie ścieżką wzdłuż Boru do centrum przesiadkowego i osiedlowymi drogami grupa wjechała ponownie na teren Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

12. Goczałkowicki Rajd Rowerowy - 27.08.2023
12. Goczałkowicki Rajd Rowerowy - 27.08.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Na mecie na uczestników czekał poczęstunek: kiełbasa z grilla oraz grochówka, a także nagrody: zaproszenia do Kawiarni Malwa i Fryzjera Rakara Barber, krzewy ozdobne ufundowane przez Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie Wojciech Kapias, a także akcesoria rowerowe. Upominki trafiły do osób, które wzięły udział w błyskawicznym quizie. Nagrodzeni zostali najstarsi oraz najmłodsi uczestnicy Rajdu, jak również najliczniejsza rodzina, którą ponownie okazała się Rodzina Hoder.

- Wszystkim uczestnikom XII Goczałkowickiego Rajdu Rowerowego dziękujemy za udział i każdy uśmiech, którymi obdarzyliście nas, jak i siebie wzajemnie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach-Zdroju, którzy wespół z Policją dołożyli wszelkich starań w zabezpieczeniu przejazdu rowerowej kolumny. Dziękujemy również chłopakom z serwisu rowerowego Sklepu Bikers za sprawne usunięcie usterek jednośladów uczestników, a także zabezpieczeniu medycznemu, które zapewniła Śląska Misja Medyczna KKN - mówią organizatorzy.

12. Goczałkowicki Rajd Rowerowy - 27.08.2023
12. Goczałkowicki Rajd Rowerowy - 27.08.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


XII Goczałkowicki Rajd Rowerowy, 27 sierpnia 2022 roku

Organizatorzy:

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju
Gmina Goczałkowice-Zdrój

Partnerzy:
OSP Goczałkowice-Zdrój
KPP Pszczyna
Śląska Misja Medyczna KKN

Partner techniczny zapewniający serwis rowerowy:
Sklep Bikers Pszczyna, ul. Słoneczna 9

Zadanie współfinansowane było ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Sponsorzy:
Kawiarnia Malwa Goczałkowice-Zdrój ul. Uzdrowiskowa 84
Fryzjer Rakara Barber Goczałkowice-Zdrój ul. Szkolna 55a
Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie Wojciech Kapias.

BM / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.