Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 13 września 2006
  • wyświetleń: 6609

Wyścigi w Wieluniu i Imielinie

W sobotę 9 września odbyło się XXXVII Międzynarodowe Kryterium Kolarskie w Wieluniu. Ciekawy przebieg miał wyścig młodzików, na piątym okrążeniu zaatakował Jakub Foltyn, po kilku rundach doszedł do niego zawodnik Bustanu Nysa Łukasz Stawiński i ta dwójka rozegrała ten wyścig między sobą. Na finiszach lepszy okazał się zawodnik z Nysy , zdobywając największą liczbę punktów, drugie miejsce wywalczył Jakub Foltyn.

Wyścigi w Wieluniu i Imielinie · fot. Tadeusz Foltyn


Dobra postawa pozostałych naszych młodzików: Paweł Zok zajął szóste miejsce, a Rafał Król oraz Leszek Magiera ukończyli wyścig z zasadniczej grupie kolarzy. W juniorach młodszych
dobry start Kamila Migdoła, który wywalczył czwarte miejsce.

W niedzielę kolarze przybyli do Imielina , by tam walczyć w II Kryterium Kolarskim o Puchar Prezydenta tego miasta. Licznie stawiła się na starcie ekipa kolarzy z Pszczyny. W pierwszym wyścigu najmłodszych kolarzy w tzw. kategorii żak ścigało się kilkunastu zawodników w tym pięciu z Pszczyny. Zwyciężył Mateusz Palowski, drugie miejsce zajął Leszek Janosz, szóste Dawid Sobik, ósme Janek Mrzyk i dziewiąte Grzegorz Gruszka.

Podsumowując start najmłodszych jesteśmy bardzo zadowoleniu z tego startu i postępów jakie poczynili w czasie tego sezonu. W młodzikach znowu dobry start naszych, zwyciężył Paweł Zok przed Szymonem Strzedułą (UKS Siódemka Racibórz) i Patrykiem Falskim (KS Weltour Łazy). Pozostali nasi młodzicy: Jakub Foltyn zajął 4 miejsce, Rafał Król 11, a Leszek Magiera złapał defekt na ostatnim okrążeniu wyścigu.

W juniorach młodszych na 5 miejscu ukończył Tomasz Kolago, a Kamil Migdoł zajął 14 miejsce. W tej kategorii najmocniejsi okazali się Kamil Gradek (MGLSK Błękitni Dobrawa Koziegłowy) oraz Paweł Bernas (GK Gliwice).  W kategorii junior kolarze pokonywali 16 razy dwukilometrowe okrążenia. Dobry start Patryka Ratajczyka, który w ostatecznym rozrachunku punktowym uległ Adrianowi Honkiszowi (UKS Sokół Kęty) oraz Konradowi Jasikowi (MGLSK Błękitni Dobrawa Koziegłowy) zajmując 3 miejsce.

Tadeusz Foltyn

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.