Reklama

Sport

  • 19 lipca 2023
  • 29 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 4596

[FOTO, WIDEO] Turnieje piłkarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny rozstrzygnięte

Wieloletnią tradycją święta gminy Pszczyna są turnieje piłkarskie o Puchar Burmistrza. W tym roku podczas Festiwalu Moja Pszczyna: Talenty i Pasje w sobotę, 26 sierpnia w Łące rozegrany zostanie Otwarty Turniej Piłki Nożnej, dzień później (27.08) na stadionie miejskim w Pszczynie rywalizować będą młodzi zawodnicy podczas XXIV Turniej Orlików.

XXIV Otwarty Turniej o Puchar Burmistrza - 26.08.2023 · fot. MORiS Pszczyna


XXIV Otwarty Turniej o Puchar Burmistrza Pszczyny

W sobotę, 26 sierpnia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łące odbył się XXIV Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pszczyny. Do rywalizacji zgłosiło się 6 zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Po meczach grupowych odbyły się półfinały, które wyłoniły finalistów turnieju.

W meczu o 3. miejsce rywalizowały drużyny Ośrodka nad Dokawą oraz Relaks Pszczyna. Po bardzo zaciętym pojedynku po serii rzutów karnych lepszy okazał się zespół Ośrodka nad Dokawą.

W wielkim finale zmierzyły się ekipy BKR Team Pszczyna oraz Lambada. Podobnie jak w meczu o 3. miejsce, zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Lepszym zespołem okazał się BKR i to oni mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa w turnieju.

Loading...


XXIV Turniej Orlików

W niedzielę, 27 sierpnia na Stadionie Miejskim w Pszczynie odbył się XXIV Turniej Orlików o Puchar Burmistrza Pszczyny. W bardzo silnie obsadzonym turnieju wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy po 6 drużyn.

Po pierwszej fazie po dwie drużyny z każdej grupy kolejno trafiały do "Ligi Mistrzów", "Ligi Europy" oraz "Ligi Konferencji". O zwycięstwo w turnieju rywalizowały 4 drużyny, które trafiły do Ligi Mistrzów. Były to zespoły: KS Rozwój Katowice, AP Ruch Chorzów, GKS Krupiński Suszec oraz BTS Rekord Bielsko Biała. Po emocjonujących spotkaniach najlepszą drużyną okazał sie KS Rozwój Katowice.

XXIV Turniej Orlików

ar, BM / pless.pl

źródło: MORiS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.