• 24 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3167

Siatkarki z POSiR-u Mistrzyniami Śląska w Siatkówce Plażowej!

Justyna Parko i Nadia Książkiewicz zostały Mistrzyniami Śląska w Siatkówce Plażowej Juniorek Młodszych, a Karolina Pluta i Maria Buras zajęły 8.miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Juniorek i awansowały do Finału Mistrzostw Polski!

Czerwiec obfitował w sukcesy siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w plażowej odmianie siatkówki. Juniorki młodsze Justyna Parko i Nadia Książkiewicz już w pierwszy weekend miesiąca nie miały sobie równych i wygrywając turniej półfinałowy Mistrzostw Śląska w Skoczowie, z pierwszego miejsca awansowały do finału. Tydzień później nasze juniorki Karolina Pluta i Maria Buras zajęły szóste miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Śląska, który rozgrywany był w Mysłowicach. Dzięki temu uzyskały awans do półfinałów Mistrzostw Polski!

Trenerką obu pszczyńskich par, przygotowujących się na co dzień na boiskach piaskowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, jest Agnieszka Szczypka. Siatkarki swoim bogatym plażowym doświadczeniem wspiera również Marta Szajer-Widawska.

Turniej finałowy Mistrzostw Śląska Juniorek Młodszych odbywał się w dniach 21-22 czerwca w Mysłowicach. Podobnie jak wcześniej w Skoczowie, także i tym razem duet Justyna Parko/Nadia Książkiewicz nie miał sobie równych i w świetnym stylu wywalczył złote medale najlepszych "plażowiczek" na Śląsku. Dzięki temu siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrają 15 i 16 lipca w półfinale Mistrzostw Polski w Lublinie.

Niemal równocześnie (22-23 czerwca) w Olender Beach Volley Club w Wielkiej Nieszawce koło Torunia został rozegrany jeden z dwóch turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Juniorek. W zawodach zmierzyły się 32 zespoły wyłonione w eliminacjach wojewódzkich. Doskonałe 8. miejsce zajęła w nim para Karolina Pluta/Maria Buras, dzięki czemu uzyskała promocję do turnieju finałowego, który w dniach 8-9 lipca odbędzie się również w Wielkiej Nieszawce.

Dodajmy, że wśród ośmiu par, które uzyskały awans do finału, aż cztery pochodzą ze Śląska, a zwyciężyła dwójka reprezentująca KS Siatkarz Beskid Skoczów Małgorzata Ciężkowska/Urszula Łunio. W Wielkiej Nieszawce grały również dwie inne wychowanki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Martyna Witczak wraz z Martą Twardoch reprezentujące UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Katowice zajęły 13.miejsce, a Paulina Duda z Martyną Chmielewską reprezentujące TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec zakończyły półfinał na 25.miejscu.